Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Blog

Rostliny v domácnosti - jaké rostliny jsou pro kočku nebezpečné?
V domě, kde žije kočka, by se neměly některé rostliny vyskytovat. Některé pokojové květiny představují pro naše domácí mazlíčky smrtelné nebezpečí. Zjistěte, které rostliny to jsou. Zjistěte také, jak chránit svého domácího mazlíčka před konzumací nebezpečných květin a co dělat, když vaše kočka sežere toxickou rostlinu.
Přečtěte si vše
Co je třeba vědět o adopci psa z útulku

Adopce psa je závažné rozhodnutí, které změní život celé rodiny i samotného čtyřnohého mazlíčka. V českých útulcích jsou tisíce zvířat bez domova, která někdy čekají na svou šanci na domov i několik let. Další tisíce psů v nouzi jsou v péči mnoha nadací a soukromých osob, které se například po nalezení zvířete na ulici rozhodnou stát se jeho dočasným domovem, dokud se nenajde někdo, kdo ho vezme pod svou střechu navždy. Než se rozhodnete pro adopci psa, dobře si to promyslete, zvažte všechna pro a proti, promluvte si s rodinou, nechte si poradit od behavioristy a podívejte se na svůj život v příštích několika letech.

Přečtěte si vše
Jaké jsou příznaky zánětu močového měchýře u koček?

Zánět močového měchýře je u koček běžným onemocněním. Pokud se neléčí včas, může vést k mnohem závažnějším onemocněním. Než však svého mazlíčka odvedete k veterináři, musíte poznat, že je něco v nepořádku, a to není tak snadné. Kočky umí své potíže skvěle maskovat. Z tohoto důvodu je často až v pokročilém stádiu zřejmé, že kočka trpí zánětem močového měchýře a potřebuje odbornou pomoc.

Přečtěte si vše
Jak dlouho žijí francouzští buldočci a jakými nemocemi trpí?

Francouzští buldočci mají mnoho příznivců po celém světě. Svým nepochybným osobním kouzlem a laskavou povahou si získali sympatie velkého počtu lidí. Pokud se i vy chcete stát nejlepším společníkem francouzského buldočka, zjistěte, jak dlouho se francouzští buldočci dožívají a s jakými nemocemi se musí potýkat.

Přečtěte si vše
S jakými rybičkami může žít bojovnice?

Chystáte se rozšířit své domácí akvárium o bojovnice? Zajímá vás, jaké podmínky tato ryba potřebuje? Zjistěte odpovědi na nejdůležitější otázky o tomto druhu: S jakou rybou může bojovnice žít? Jaká teplota vody je nejlepší? Potřebuje filtr? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v našem článku!

Přečtěte si vše
7 nejčastěji kladených otázek o činčilách

Odkud pochází činčily?

Existují dva druhy činčil: činčila krátkoocasá (dodnes nedomestikovaná) a činčila malá (Chinchilla lanigera). Činčily pocházejí z výše zmíněných oblastí Jižní Ameriky, konkrétně z And. Oba druhy mají společné hory. Ve volné přírodě obývají poměrně malý areál - krátkoocasé druhy se vyskytují v nadmořských výškách mezi 3 500 a přibližně 4 500 metry nad mořem, zatímco činčily malé dávají přednost nižším nadmořským výškám mezi 1 000 a 2 500 metry nad mořem.

Přečtěte si vše
Cestovní pas pro psa a kočku
Když se s domácím zvířetem pohybujeme po zemi, nemusíme mít u sebe doklad, který by naše zvíře identifikoval. Pokud však cestujeme do zahraničí, musíme mít u sebe platný pas pro našeho psa, kočku nebo fretku. Jaká jsou současná pravidla týkající se držení takového dokumentu? Existují zjednodušené postupy pro vstup Ukrajinců s domácími zvířaty do České republiky?
Přečtěte si vše
Bezpečnost koček doma v létě
Bezpečnost kočky v domácnosti, ale i mimo ni, pokud vlastníme venkovní zvíře, by měla být jednou z našich priorit. Co může ohrozit našeho domácího mazlíčka v bytě a venku? Jak zabezpečit náš domov v létě, aby byl náš čtyřnohý přítel plně chráněn, ale zároveň se cítil pohodlně?
Přečtěte si vše

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Nesouhlasím
Souhlasím a chci přejít na stránku
pixel