Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Krmivo pro volně žijící ptáky

Max a Mrau dobře vědí, jak zábavné je krmit ptáky. Jedná se však o velmi zodpovědný úkol. Zvláštní pozornost je třeba věnovat složení potravy, kterou dáváme našim okřídleným přátelům k dispozici, a mnoha dalším aspektům, které jim pomohou přežít chladnou zimu.

Čím se ptáci živí?

Díky velmi přesné analýze potřeb divokých ptáků, kterou společnost Mrau vypracovala, víme přesně, jak uspokojit každého opeřence. Krmivo by se mělo vyznačovat především vysokým příjmem energie a tuku. Potravina je bohatá na velmi kvalitní rostlinná semena, dýňová a slunečnicová semena a cenné arašídy. Nejlepší krmiva jsou také obohacena o brusinky a sultánky, které jsou pro okřídlené kamarády přirozenou pochoutkou. Používání správné zimní potravy pomáhá divokým ptákům přežít, zejména v chladných podmínkách. Velmi oblíbenou potravinou je vepřové sádlo, které je ideální pro krmení sýkor. Vyplatí se ho nainstalovat hned vedle krmítka, aby do něj ptáci mohli klovat.

Péče o vlastní krmítko

Jednou z nejdůležitějších součástí péče o volně žijící ptáky je pravidelné čištění krmítka od potravy i ptačího trusu. Mrau varuje, že pokud nebudeme dbát na čistotu, vystavíme okřídlené živočichy různým nemocem. Snědená a zkažená potrava je pro opeřené přátele velmi škodlivá, proto je třeba ji zlikvidovat a pravidelně ji doplňovat novou, na živiny bohatou krmivem pro divoké ptáky. Neměli byste se s nimi dělit ani o zbytky večeře a chleba, protože sůl a další látky zvýrazňující chuť mohou způsobit různá zažívací onemocnění. Nejvhodnější doba pro zahájení krmení je pozdní podzim, ale končí se brzy na jaře. V jiných ročních obdobích, například na konci jara a v létě, jsou ptáci schopni si potravu obstarat. Důležitým aspektem je také výběr správného umístění krmítka. Je důležité brát ohled na predátory, kteří mohou vniknout na ptačí potravu a pochutnat si na ní. Proto by měl být podavač umístěn ve vhodné výšce. Je třeba si také uvědomit, že okřídlená zvířata si pamatují místo, kde našla potravu, takže o krmítko je třeba pečovat denně.

Cena krmiva pro volně žijící ptáky

Max a Mrau doporučují všem, aby kupovali vysoce vybrané krmivo pro divoké ptáky. Vybrali velmi kvalitní produkty, které jsou bohaté na minerály a vitamíny potřebné pro přežití jejich opeřených přátel v zimních podmínkách. Zvláštní pozornost věnovali semenům, která jsou bohatá na olej, a díky přídavkům v podobě dýňových semen, loupaných slunečnicových semen nebo arašídů má jídlo velmi vysoký energetický index. Náš obchod nabízí vysoce kvalitní návrhy za velmi přijatelné ceny, díky nimž může o volně žijící ptáky pečovat každý. Max a Mrau dobře vědí, že krmení přináší do života dětí i dospělých spoustu radosti, a my to víme také.