Expresní doručování
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Akvarijní topítka

Mrau se rád vyhřívá v teple. Ať už na slunci nebo u radiátoru, Mrau se cítí nejlépe tam, kde je teplo. Někdy se dokonce může zdát, že neexistují žádné hranice a čím teplejší, tím lepší! Každé zvíře má však určitý teplotní rozsah, ve kterém se cítí nejlépe. Zatímco Max a Mrau mají hustou srst, která je chrání před chladem, a tak vydrží poměrně velké teplotní rozpětí, ryby tak odolné nejsou. Vyžadují velmi specifické podmínky, aby se správně vyvíjely a cítily se dokonale. Pro vytvoření ideálního prostředí pro ryby je nutné udržovat správnou teplotu vody a k tomu slouží speciální akvarijní ohřívače.

Je ohřívač akvária vůbec nutný?

Správná teplota vody v akváriu samozřejmě závisí na přítomných rostlinách a živočiších. Ve většině případů však chováme tropické ryby, protože jsou nejbarevnější a nejhezčí. Mrau, náš hlavní pozorovatel aktivity ryb, si všiml, že ve většině případů je správná teplota vody 25 stupňů Celsia. V žádném případě se však nejedná o pravidlo a vždy je třeba zjistit požadavky konkrétního druhu! Nicméně optimální teplota vody je obvykle vyšší než pokojová teplota, a proto je nutné vodu ohřívat. Akvarijní ohřívače jsou proto nezbytnou součástí vybavení každého akvária.

Jak vybrat ohřívač pro akvárium?

Výběr správného ohřívače samozřejmě závisí na velikosti akvária. Čím více vody musíme ohřívat, tím výkonnější by zařízení mělo být. Podle odborníků na akvaristiku bychom měli volit ohřívače s výkonem 0,5 až 1 W na litr vody. To znamená, že pro 25l akvárium bychom měli vybrat topné těleso s výkonem od 12W do 25W, zatímco pro 100l nádrž topné těleso s výkonem od 50W do 100W a tak dále. Při hledání vhodného zařízení pro naše akvárium bychom měli věnovat pozornost také tomu, zda je ohřívač s termostatem nebo bez termostatu. V druhém případě je nutné termostat zakoupit zvlášť, protože bez něj je velmi obtížné udržet v akváriu stálou teplotu. Při instalaci akvarijního ohřívače nezapomeňte na místo s dobrou cirkulací vody, aby se ohřátá voda rychle rozváděla po celé nádrži. Čidlo termostatu by mělo být umístěno co nejdále od samotného topného tělesa, aby údaj o teplotě nebyl zkreslen blízkostí samotného tělesa.

Jaké ohřívače nabízí obchod Max & Mrau?

Společnost Mrau vybrala řadu akvarijních ohřívačů s různými parametry, aby si každý našel zařízení pro sebe. V nabídce jsou malé i velké nádrže s ohřívači o výkonu od 25 W do 300 W, s termostatem i bez něj. Nabízené produkty pocházejí od uznávaných výrobců a vyznačují se vysokou odolností, přesností a spolehlivostí. Akvarijní ohřívače, které jsou u nás k dostání, se těší vynikající pověsti a jsou k dostání za velmi atraktivní ceny.