Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

další

Značka
Další výrobky
Druh rukojeti
Typ srsti
Cena
-
Druh kartáče

Péče o psy a hygiena

Péče o psa zahrnuje pravidelné kartáčování srsti a udržování čistoty uší, očí a čenichu. K tomu se používá specializovaná psí kosmetika a různé doplňky, jako jsou kartáče a chlupové kartáče. Které z nich jsou nejlepší?

Jak ošetřovat psa a pečovat o psí hygienu?

Kromě nepochybně důležitých otázek výživy se majitelé domácích mazlíčků zajímají také o to, jak svého psaošetřovat a jak pečovat o jeho hygienu. To jsou také velmi důležité záležitosti z hlediska pohody, pohodlí a správného fungování zvířete. .

Mezi základní ošetřovací postupy, na které bychom při vlastnictví psa neměli zapomínat, patří pravidelné kartáčování, koupání zvířete, stříhání drápků nebo stříhání srsti. Velké množství specializovaných ošetření, jako je čištění uší nebo zubů, by mělo být prováděno ve veterinární ordinaci nebo v jiných specializovaných zařízeních, jako je například psí kadeřník nebo groomer. Existuje však několik faktorů, které určují potřebu konkrétního ošetření, jeho četnost a způsob provedení. Jedním z nich je plemeno psa. Například čtyřnohý přítel s dlouhou srstí bude potřebovat častější péči, např. častější česání speciálními nástroji nebo třeba pravidelné stříhání srsti nebo určitých oblastí. Dalším parametrem je, zda zvíře tráví více času venku (možná je to výhradně venkovní zvíře) nebo uvnitř.

Kosmetika pro péči o psy

Správná péče o srst psa závisí na kvalitní kosmetice pro psy. Především to znamená používat takové produkty, jako jsou šampony pro psy, kondicionéry nebo speciální tekutiny, díky nimž bude srst čistá, lesklá a hebká na dotek. Zde je několik návrhů takových profesionálních produktů.

Beaphar Long Coat 1 l je šampon pro psy s dlouhou srstí, který kromě čištění srsti zajišťuje, že je kůže dobře hydratovaná a netvoří se na ní chomáče. Po použití tohoto přípravku lze srst snadno rozčesat a po delší době používání - chrání srst před lámavostí..

Dalším produktem, který podporuje zdravou a krásnou srst, je proteinový kondicionér Champion Champ Richer 250 ml. Díky němu jsou kůže i srst zvířete vyživovány a regenerovány..

Péče o psyobnáší také ohýbání se pro konkrétní potíže, které postihují našeho veselého oblíbence, jako je například svědění kůže. Naštěstí i na tento typ onemocnění existují účinné přípravky. Jedním z nich je Francodex Anti-itch Lotion 120 ml, který přináší rychlou úlevu škrábajícímu se psovi, zklidňuje podrážděnou pokožku a hydratuje ji..

Čím mám svého psa česat?

Pravidelná péče o srst pomáhá psovi růst a vypadat dobře, zbavuje ho nečistot a navíc tato pravidelná činnost posiluje pouto se zvířetem. Pro rozčesávání srsti psa existují různé nástroje, nejoblíbenější jsou kartáč na psy, hřeben, hřebínek, furminátor a speciální rukavice na rozčesávání srsti.

Kartáč na péči o psaje jedním z doplňků, které by v psí výbavě neměly chybět. Zde je několik příkladů: .

  • Trixie - dřevěný, měkký, oboustranný kartáč na rozčesávání srsti i podsady.
  • Zolux - dvojitý kartáč z bambusového dřeva.
  • Teleskopický hřeben Zolux s dvaceti zuby, nástroj pro speciální úkoly, který rozčeše i ty nejzamotanější spletence. .

K odstranění chlupů, ale také k masáži a uklidnění psa slouží psí hřebenové rukavice. Jedním z nich je rukavice na psí chlupy Trixie, která kromě toho, že dokáže rychle zbavit psa nečistot a písku, navíc stimuluje krevní oběh našeho mazlíčka..

A pokud chceme mít kontrolu nad srstí psa, hřeben pro psybude tím, co nám pomůže zkrotit i ty nejneposlušnější kadeře. .

Nářadí pro psy k řezání

Co byste měli udělat pro dokonalý sestřih svého psa? Vezměte věci do vlastních rukou a staňte se kadeřníkem. Pomocí specializovaného zařízení můžete svému psovi zkrátit nebo dokonce vyčesat srst doma. Nůžky Trixie pro péči o vlasy se hodí. Díky zaobleným špičkám čepelí je manipulace s nůžkami pro psa bezpečná. .

Pro prořezávání dlouhé a husté psí srsti jsou vhodnější nůžky na odčesávání - nůžky Zolux s hřebeny. Trixie nabízí také stříhací nůžky Trixie 18 cm. .

Kromě úpravy srsti bychom měli věnovat pozornost také délce drápů psa. Pokud zvíře nemá podmínky pro přirozené obrušování nehtů, musíme mu pomoci. K tomu se používají nůžky nebo nůžky na drápy. Níže uvádíme několik příkladů. .

Nůžky Trixie 12 cm jsou určeny ke stříhání drápků psů malých plemen. Důležité je, že jsou vybaveny nastavitelným dorazem čepele, který zabraňuje přílišnému zkrácení drápů. Naproti tomu nůžky na nehty pro psy Trixie 11 cm pracují na principu gilotiny..

Produkty pro péči o psy

Kromě srsti a drápků bychom měli pečovat také o uši, čenich a oči našeho domácího mazlíčka. Naštěstí není nouze o přípravky, které pomáhají udržovat tyto citlivé části těla čtyřnožců v čistotě. .

Dermapharm champion je tekutina pro péči o uši s koloidním stříbrem. Zabraňuje hromadění nečistot, vosku a bakterií ve zvukovodu psa a snižuje riziko ušních onemocnění..

Dermapharm dr Seidel orální sprej je přípravek obsahující chlorhexidin, který podporuje hygienu a zdraví zubů, dásní a sliznic zvířete. Tato tekutina také zajišťuje příjemnou vůni z tlamy psa.

Oční tekutina Over Zoo Dogs Premium se používá k mytí očí. Tekutina vyplavuje nečistoty ze spojivkového vaku a chrání oči před možným zánětem..

Potřebu a dávkování konkrétního ošetřujícího přípravku je vhodné konzultovat s veterinárním lékařem. .

pixel