Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Péče

Péče o kočky a hygiena

Pečlivá péče přizpůsobená konkrétní kočce je vedle správné výživy základní činností, kterou je majitel domácího mazlíčka povinen vykonávat. Jak pečovat o krásnou a lesklou srst svého vrnícího společníka?

Co obnáší péče o kočku?

Myjí se kočky? Možná si myslíte, že pokud jde o péči a hygienu, kočky pomoc svých majitelů nepotřebují. Nic nemůže být vzdálenější pravdě. Ano, kocouři jsou čistotní a rádi se o svou srst starají sami. Každé mňoukající zvíře však potřebuje čas od času pořádnou koupel a další péči. .

Mluvíme o takových činnostech, jako je česání kočky, které je nejlepší provádět každý den, zejména pokud náš mazlíček patří k dlouhosrstým plemenům. Kromě toho bychom měli našim domácím mazlíčkům pravidelně zastřihávat drápky a v případě některých kočkovitých šelem bychom měli čas od času zastřihnout i srst kocoura. Vrátíme-li se k tématu drápků, péče o jejich optimální délku, neboli stříhání kočičích drápků, je důležitá zejména pro majitele gaučových koček, které zřídka chodí ven. V důsledku toho si nemají jak otírat drápky, takže to s oblibou dělají na našem oblíbeném nábytku, kobercích apod. Naštěstí v internetovém obchodě Max&Mrau najdete všechny nástroje potřebné k provedení potřebné péče..

Jak a čím umýt kočku?

V životě kočky se občas vyskytnou situace, kdy je třeba ji vykoupat, například po přistání v bahnité louži, po zranění nebo když se jí velmi zamotá srst. Jak umýt kočku? Nejlepší je připravit si malou vaničku nebo misku, do které nalijeme vlažnou vodu do výšky asi 10 cm (voda by měla sahat kousek nad délku tlapek). Položíme tam svého mazlíčka a jemně ho polijeme vodou, například pomocí malého hrnečku. Poté naneste šampon pro kočky na kočičí srsta pomalu vmasírujte přípravek do srsti, poté jej opatrně opláchněte. Mytí kočky ukončete opatrným otřením mokré srsti do měkkého huňatého ručníku..

Jaký šampon pro kočkybude pro takovou koupel vhodný? Například Champ-Richer Champion 250 ml pro dlouhosrsté kočky s bavlněným mlékem a D-panthenolem. Přípravek usnadňuje rozčesávání a úpravu kočičí srsti..

Za pozornost stojí přípravek, který nevyžaduje namáčení kočičí srsti - suchý šampon pro kočky. Příkladem takového výrobku je Beaphar Grooming Powder 150g. Používáme ji tak, že ji nejprve důkladně včesáváme do srsti a poté - vyčesáváme..

Kartáčování a česání kočky

Česání a kartáčování mňoukajícího mazlíčka patří k činnostem, které přinášejí potěšení jak kočce, tak jejímu majiteli. Vyplatí se to dělat co nejčastěji, zejména pokud máte domácího mazlíčka s dlouhou srstí. Hodit se vám bude správné vybavení, například hřeben a kartáč na kočky .

Například značka Zolux nabízí přípravek na vyčesávání podsady, aby srst zůstala měkká a nadýchaná. Jedná se o kartáč na vyčesávání kočeks drátěnými zuby, s nímž snadno odstraníte odumřelé chlupy a naše kočka získá lesklou a hladkou srst.

Odplevelování kočky lze provádět také pomocí samočisticího kartáče Over Zoo s měkkými hroty. S tímto kartáčem můžete vyčesat zamotanou srst, poradit si i s většími zámotky a odstranit odumřelou podsadu. .

V sortimentu výrobků pro péči o kočičí srst jsou také rukavice pro česání psů a koček. Jedná se o speciální typ nylonovo-gumové rukavice Trixie, která vašeho mazlíčka nejen češe, ale také masíruje a stimuluje krevní oběh v jeho kůži. S tímto typem zařízení nehrozí žádné tahání nebo škubání za vlasy..

Jak zastřihnout drápky vaší kočky?

Jak zastřihnout drápky své kočky? Používejte speciální nůžky pro kočkys bezpečně zaoblenými hroty nebo nůžky. Nejlépe je to dělat, když je kočka ospalá, unavená nebo právě během spánku. Položte si zvíře na klín a beze spěchu mu jeden po druhém zastřihněte drápky. Na tuto činnost se vyplatí připravovat zvíře již od kotěcích let, pak nebudeme mít s tímto postupem problémy. by měly být zastřiženy s malou rezervou, aby jí neublížily. Obvykle by se to mělo opakovat každé 3-4 týdny, pokud se vašemu mourkovi nepodařilo zastřihnout příliš dlouhé drápky sám..

Stříhání kočičích drápků můžete provádět pomocí nůžek Trixie 8 cm. Tento malý nástroj z nerezové oceli potažený protiskluzovou gumou je určen pro menší kocoury. u větších jedinců je lepší stříhat 13 cm dlouhými nůžkami stejné značky jako výše. Podobné zařízení nabízí i společnost Zolux..

Trochu jiným nápadem na zkrácení drápků je použití nástroje zvaného clippers for cats. .

Péče o kočky

Pokud se naše kočka vyznačuje tím, že má podsadu, aby se dala snadněji ochočit, vyplatí se pořídit si furminátor. Jedná se o speciální druh kartáče nebo hřebenu, který odstraňuje odumřelé vlasy. Nemělo by se však provádět častěji než 1-2krát týdně. Někdy, ale ne často, je potřeba nebo spíše nutnost kočce ostříhat srst, např. když je potřeba ji připravit na nějaký zákrok nebo usnadnit přístup koťatům k prsům, nebo když se kočce srst zamotá natolik, že ji nelze rozčesat. .

Zde je několik příkladů nástrojů, které se v takových situacích mohou hodit:.

  • Hřeben pro kočkys furminátorem - Furflex, díky kterému se snadno zbavíte nečistot, zamotaných a odumřelých chlupů;.
  • Kartáč Furminator pro kočky - Furminator, oboustranný: jedna strana odstraňuje zamotanou, slepenou srst a odumřelé chlupy, druhá strana rozčesává a uhlazuje srst;.
  • furminátor - menší pro kočky s krátkou srstí, větší pro kočky s dlouhou srstí; přístroj dokonale odstraňuje línání, stačí s ním kočku česat 1-2krát týdně po dobu asi 15 minut;.
  • Nůžky pro péči o vlasy - značka Trixie, se zaoblenou špičkou pro větší bezpečnost.