Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

vzdělávací doplňky pro psa

Značka
Životní fáze
Cena
-
Velikost balení

Pokud chceme, aby se náš pes vždy choval správně, musíme mu od malička vštěpovat určitá pravidla. Jen tak se vyhneme pozdějším problémům s poškozeným nábytkem a dalším vybavením domu a dosáhneme toho, že každodenní procházky budou potěšením, a ne utrpením spojeným s neustálým honěním našeho mazlíčka. Max je pes, který velmi dobře zná pravidla správného chování, protože ještě jako štěně byl pomocí různých pomůcek naučen vykonávat povely a dbát na čistotu. Dnes se s vámi podělí o své znalosti a poradí, co používat, abyste si vždy zachovali správné způsoby.

Lekce čištění pro štěňata

Naučit psa čistotě je vlastně základní součástí jeho výchovy, a proto je nutné začít již v raném věku. Čím později začnete, tím obtížnější bude naučit psa ulevovat si na určených místech, a tím si zaručíte velkou čistotu v bytě nebo domě. Max doporučuje, abyste si nejprve pořídili čisticí podložky pro svého psa. Pokud chcete tuto fázi výchovy úspěšně dokončit, jedná se o nezbytné doplňky. Čistící rohože se skládají ze savých celulózových vláken a jejich spodní strana je vyrobena z nepromokavého materiálu, aby tekutina nevytékala.

Výuka poslušnosti psa

Max je velmi slušný pes, který se vždy chová bezvadně, ale když byl ještě štěně, rád dováděl a prováděl různé kousky. Bylo nutné zavést výcvik, díky kterému se naučil poslušnosti. Max ví, jak důležitá je poslušnost, a proto doporučuje několik triků, které jsou během celého procesu velmi užitečné. S výukou poslušnosti by se mělo začít ve věku 2-3 měsíců. Prvním krokem je používání slov: "ne", když pes dělá něco, co se nám nelíbí, a "v pořádku", když se nám líbí, co dělá. Max dbá na to, aby si zapamatoval správný tón. Je také dobré odměňovat psa za dobré chování - tuto část výcviku měl Max nejraději. Je však důležité pamatovat na to, že je třeba postupně upouštět od fyzických odměn a nahrazovat je slovními, protože pes zvyklý na odměnu nemusí chtít splnit cvičení nebo úkol, pokud pro něj jeho pán nic nemá.

Výuka psa - užitečné příslušenství

Max během svého tréninku používal řadu pomůcek, které mu, jak sám přiznává, urychlily a usnadnily celý proces. Poukazuje na to, že zdánlivě nepotřebné pomůcky hrají důležitou roli, zejména při učení se čistotě. Max zmiňuje čistící rohože, jejichž vlastnosti pohlcují zápach a zabraňují vytékání nežádoucích tekutin. Čisticí tekutiny hrály také důležitou roli v tom, aby se Max naučil uklízet. Obzvlášť užitečné se ukázaly, když byl ještě štěně - povzbuzovaly ho, aby si ulevoval na určených místech. Stačilo pár kapek nanesených na podložku a Max přesně věděl, kam má jít.

pixel