Expresní doručování
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Pes a kočka jako nový člen domácnosti

Pes a kočka jsou nejpopulárnější domácí zvířata, která jsou oblíbená mnoha lidmi po celém světě. Tato zvířata jsou nejen přátelská a milá, ale také mají pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu. Přestože každé zvíře má své vlastní charakteristiky, je možné je mít v domácnosti spolu a užívat si tak radost ze vzájemného soužití.

Když se rozhodnete začlenit nové zvíře do vaší domácnosti, je důležité mít na paměti, že každé zvíře má svůj vlastní charakter a chování, a že proces začlenění může být pro některé zvířata náročný. Zde je několik věcí, na které byste měli při začleňování zvířat v domácnosti dát pozor:

 1. Připravte prostor pro každé zvíře: Každé zvíře potřebuje své vlastní místo, kde se bude cítit bezpečně a může si odpočinout. Měli byste zajistit, aby každé zvíře mělo své vlastní místo, kde bude mít přístup k jídlu, vodě a hračkám.
 2. Sledujte chování vašich zvířat: Je důležité pozorovat, jak se vaše zvířata chovají jeden k druhému. Pokud se zdají být napjatí nebo agresivní, měli byste je oddělit a zkuste začlenit nové zvíře později.
 3. Postupujte pomalu: Začněte s krátkými setkáními a pozorujte, jak si vaše zvířata vzájemně reagují. Zpočátku by měla být setkání pod dohledem a měli byste je udržovat oddělené, když nejste doma.
 4. Dodržujte pravidla: Měli byste si stanovit pravidla pro chování zvířat v domácnosti a ujistit se, že je každé zvíře dodržuje. Může to zahrnovat například zákaz krmení jiných zvířat nebo zákaz vstupu do určitých oblastí domu.
 5. Buďte trpěliví: Začlenění zvířat může trvat několik týdnů až měsíců. Buďte trpěliví a nechte vaše zvířata postupně navazovat vztah.

Začlenění nového zvířete do vaší domácnosti může být náročné, ale s pečlivým plánováním a pozorností k chování vašich zvířat můžete zajistit hladký proces začleňování a vytvořit šťastný a harmonický domov pro své domácí mazlíčky.

Základní výbava pro psa v domácnosti zahrnuje:

 • Miska na vodu a krmivo: Miska by měla být dostatečně velká pro vašeho psa a měla by být vyrobena z bezpečného materiálu, jako je nerezová ocel nebo keramika.
 • Pelíšek nebo pelech: Pes potřebuje místo, kde se může cítit bezpečně a pohodlně. Pelíšek nebo pelech by měl být dostatečně velký pro vašeho psa, aby se do něj vešel, a měl by být umístěn na klidném místě, kde bude váš pes mít pocit soukromí.
 • Hračky: Hračky jsou důležité pro stimulaci a zábavu vašeho psa. Vyberte si hračky vhodné pro velikost a potřeby vašeho psa, jako jsou žvýkací kosti, míčky nebo plyšová zvířátka.
 • Vodítko a obojek: Pokud chcete vašeho psa vodit venku, budete potřebovat vodítko a obojek. Vyberte si vodítko a obojek vhodné pro velikost a temperament vašeho psa.
 • Kartáč na srst: Každý pes potřebuje pravidelnou péči o srst. Vyberte si kartáč vhodný pro typ srsti vašeho psa, aby jste mohli odstraňovat nečistoty a udržovat srst zdravou.

Základní výbava pro kočku v domácnosti zahrnuje:

 • Miska na vodu a krmivo: Miska by měla být dostatečně velká pro vaši kočku a měla by být vyrobena z bezpečného materiálu, jako je nerezová ocel nebo keramika.
 • Pískový záchod: Kočky potřebují pískový záchod, aby si mohly vykonávat potřeby. Vyberte si pískový záchod vhodný pro velikost a potřeby vaší kočky.
 • Hračky: Kočky potřebují hračky pro stimulaci a zábavu. Vyberte si hračky vhodné pro velikost a potřeby vaší kočky, jako jsou plyšové zvířátka, laserový ukazovač nebo kartónové krabice.
 • Pelíšek nebo postel: Kočky potřebují místo, kde se mohou cítit bezpečně a pohodlně.