Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Interaktivní hračky pro kočky

Interaktivní hračky pro kočky jsou skvělý způsob, jak udržet vaší kočku zabavenou. Dělají kočce radost, uspokojují jeho instinkty a rozvíjejí jeho inteligenci. Je však třeba mít na paměti, že čas strávený hraním s kočkou nelze nijak nahradit.

Proč kočky potřebují interaktivní hračky?

V přírodě je lov primární činností koček. Domácí zvířata samozřejmě nemusí najít jídlo sama, ale jejich lovecký instinkt je nutí chovat se tak, jak je typické pro divoké příbuzné. Pokusy naučit kočku lovit jsou v rozporu s její povahou a nedostatek přirozeného projevu způsobuje její utrpení. Způsobuje nudu, frustraci a poruchy chování, včetně nežádoucího chování, jako je ničení domácích spotřebičů, které se stávají kořistí loveckých instinktů kočky. Navíc nedostatek pohybu je nejčastější příčinou nadváhy a souvisejících onemocnění. Domácí mazlíčci proto absolutně potřebují zábavu, která se stane náhradou za lov.

Jak si vybrat interaktivní hračky pro kočky?

Lov vyžaduje hbitost, rychlost, ale také schopnost pozorovat a být bystrý. Interaktivní hračky pro kočky by měly tyto vlastnosti rozvíjet a reagovat na související chování. Abyste si ze široké nabídky doplňků ve zverimexech vybrali co nejlépe, stojí za to dodržovat lovecké návyky vašeho mazlíčka. Kočky preferují různé lovecké styly. Někteří dávají přednost pronásledování projíždějících předmětů, jiní upřednostňují chytání kořisti. Existují také ti, kteří rádi prozkoumávají své území při hledání kořisti. Pro mnoho koček bude proto nejvhodnější pohyblivá hračka napájená baterií. Jiní potřebují úkryty – tunely, vysoké škrabáky. Jsou také takoví, kteří budou trpělivě hledat způsob, jak si z labyrintu užít lahůdku. Nejdůležitější vlastností každé hračky je, že kočka může nakonec „lovit“ daný předmět – chytat a kousat unikající míč nebo jíst skrytou pochoutku.

Bezpečnost interaktivních hraček pro kočky

Při výběru inteligentních hraček pro kočky musíte také věnovat pozornost kvalitě jejich výroby. To je důležité z pohledu chovatele koček, který má na koberci raději elegantní překážkovou dráhu než útržky lepenky. Domácí mazlíček určitě nebude věnovat pozornost estetické hodnotě hračky, takže je nejlepší poskytnout mu zábavu, která ho prostě udělá šťastným, s vědomím, že ne každá hračka ho osloví. A co víc, i ty nejnadšenější objekty se mohou rychle nudit. Pak je musíte na nějakou dobu skrýt, abyste znovu získali efekt novinky, který upoutá pozornost domácího mazlíčka. Stojí za to investovat do drahých interaktivních hraček pro kočky? Samozřejmě proto, že jsou vyrobeny z vysoce kvalitních, odolných a bezpečných materiálů navržených s ohledem na potřeby a možné chování zvířat. S moderní inteligentní hračkou můžete svého psa nechat na pokoji bez obav, že si ublíží.

Mohou interaktivní hračky pro kočky nahradit hraní s chovatelem?

Kočky jsou často považovány za stvoření, která sledují své vlastní cesty. Opravdu rádi občas zažijí trochu klidu a samoty. Existuje však jen málo věcí, které si je užívají stejně jako interakce s lidmi. Kromě všech chytrých hraček pro kočky byste měli mít klasické hračky jako rybářský prut zakončený plyšovou myší nebo peřím, které uvede do pohybu milovaný chovatel.