Expresní doručování
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Přepravky pro kočky

Bez ohledu na to, zda vaše je vaše kočka zdravá více či méně, alespoň párkrát do roka budete muset navštívit veterináře nebo pojedete někam na výlet, ať už kratší, nebo delší. Jedná se o velmi stresující událost pro kočku, takže je nesmírně důležité, aby byl transport kočky co nejpohodlnější a poskytoval ji pocit bezpečí, který je optimální pro dané okolnosti – vnější i vnitřní.

Jakou přepravku pro kočku vybrat?

Při rozhodování o koupi přepravky/transportéru je nejprve třeba vzít v úvahu velikost kočky. Bez ohledu na délku cesty s ním musí být pohodlná a přiměřené velikosti – kočka by měla být schopna se v ní volně otáčet a lehnout si. Pokud se ukáže, že vaše kotě vyrostlo více, než jsme čekali, a přepravka je na prasknutí, neváhejte koupit novou – větší.

Pokud jde o materiál, ze kterého jsou přepravky vyrobeny, můžeme pro našeho mazlíčka koupit plastové, a dokonce i proutěné přepravky.

Pokud jde o hygienu a používání, nejsnáze se udržují v čistotě plastové transportéry – není problém jej důkladně vydrhnout, protože většina modelů se skládá ze dvou částí připevněných částí, které lze snadno oddělit.

Plastové modely mají nejčastěji také speciální rukojeti, kterými můžete protáhnout pásy v autě a řádně zajistit vaši kočku. Pokud jde o dveře, můžeme si vybrat plastové nebo kovové. Kovové jsou doporučovány pro silnější a těžší kočky, protože plastové nemusí odolat kočičí síle.

Aby byla cesta v takové přepravce trochu příjemnější, můžete jeho dno zakrýt přikrývkou pro vytvoření kočce známějšího prostředí nebo praktickou hygienickou podložkou, která poslouží při případných únicích moči.

Dalším typem transportérů jsou vhodně vyztužené látkové tašky se zipy. Jsou také velmi pohodlným řešením pro kočku, ale udržovat je v čistotě je trochu obtížnější. Velkou výhodou takových přepravních tašek je to, že často mají dlouhé popruhy, díky nimž můžete tašku nosit přes rameno, což vám cestu výrazně ulehčí, zejména pokud kromě kočky potřebujete nosit kufr, batoh a několik tašek.

Můžete si také vybrat proutěný nosič, který je pro kočku také velmi pohodlný (i když je nejlepší zakrýt dno měkkou přikrývkou nebo polštářem). Rošty jsou vyrobeny z pevného kovu, což prakticky zajišťuje, že se kočka nebude moci sama dostat ven. Je to však nepraktická možnost, protože takové přepravky jsou obvykle velké, nepravidelné a těžké a je těžké je udržovat v čistotě.

Co dělat, aby kočka nezažívala v přepravce stres?

Ještě jedna důležitý úkol – aby byly cesty naší kočky příjemnější, stojí za to držet nosič na místě přístupném pro kočku, aby si na ni mohla zvyknout, zdřímnout si a ucítit ji. Neskrývejme tuto přenosku ve skříni, nechme kočku neustále mít možnost přepravku využívat tak, aby to využití nebylo spojeno pouze s obrovským stresem a návštěvou veterináře, což ušetří nervy jak domácímu mazlíčku, tak i majiteli.