Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Veterinární krmivo pro psy

1 2 3 4 5 6 7 8
1 2 3 4 5 6 7 8

Veterinární krmivo pro psy

Někdy potřebujeme psovi podávat specializované krmivo, abychom posílili jeho organismus, nebo abychom podpořili terapii doporučenou veterinářem kvůli nějakému onemocnění nebo dysfunkci, kterou náš veselý společník trpí. Co je veterinární krmivo a kdy se používá?

Co je veterinární krmivo?

Veterinární krmivo pro psyse také označuje jako specializované krmivo. Jedná se o speciální druh krmiva pro zvířata se specifickými zdravotními problémy (např. potravinové alergie, ledvinová, jaterní nebo urologická onemocnění), ve zvláštním stavu (např. pro březí feny, matky krmící svá štěňata nebo psy po různých operacích) nebo potřebující určitou formu podpory (např. z důvodu nedostatku vitamínů). .

Tento typ krmiva pro psy slouží nejen k uspokojení hladu a základních potřeb souvisejících s dodávkou potřebných živin, ale především k podpoře veterinární léčby. O tom, zda náš čtyřnohý přítel potřebuje speciální krmivo, v jaké formě a dávkování bychom mu ho měli podávat, a o dalších aspektech léčby by měl rozhodnout lékař. .

Tento typ potravin může být v pevné nebo tekutější formě. Mokré krmivo pro psy,obsahující specializované přísady, je obvykle určeno ke střídání se suchým krmivem, které může mít i veterinární charakter nebo je běžným krmivem.

Druhy veterinárních krmiv

Veterinární krmiva pro psyse dělí na kompletní krmiva (která tvoří základ stravy) a doplňková neboli doplňková krmiva (která jsou doplňkem hlavního krmiva). Je bezpečnější, když veterinář určí, zda a jaký typ specializovaného krmiva bude zvířeti podáván. Lékař by měl také rozhodnout o dávkování a délce trvání takové léčby..

Tento konkrétní typ krmiva souvisí i s dalším dělením krmiv pro psy, které zohledňuje specifické zdravotní problémy, nemoci atd. Na základě této klasifikace můžeme rozlišit následující typy veterinárních krmiv: pro alergické psy, pro zvířata s gastrointestinálními problémy, pro zvířata trpící poruchami ledvin nebo jater, cukrovkou atd., pro zvířata s nadváhou, pro kastráty, pro feny čekající potomky, pro kojící feny a pro zvířata v období rekonvalescence. Níže jsou uvedeny příklady typů specializovaných krmiv pro psy.

Bezalergenní krmivo pro psy.

Čím byste měli krmit psa s potravinovou alergií? Nejdříve by se měly provést odborné testy, aby se zjistilo, na co je váš čtyřnohý pes konkrétně alergický. Zvíře s alergií např. na obiloviny, bílkoviny atd..

Příkladem takového antialergického krmiva je suché krmivo pro psy Royal Canin Dog Anallergenic Canine 3 kg. Antialergenní vlastnosti tohoto typu potravin jsou dány složením, které vylučuje zdroje alergenů, spoléhá na antioxidanty, které neutralizují účinky volných radikálů, a na nízkomolekulární peptid, který snižuje riziko potravinových alergií.

Pro psy trpící potravními nebo kožními alergiemi je naopak určen produkt s názvem Royal Canin Hypoallergenic Dog Dry 7 kg. Toto kompletní suché krmivo pro psyobsahuje složky vyznačující se vysokou stravitelností a nízkou alergenitou. Mezi indikace této potraviny patří potravinová alergie, dermatologická alergie, potravinová intolerance, chronický průjem, zánětlivé onemocnění střev, exokrinní pankreatická nedostatečnost nebo eliminační dieta.

Veterinární vlhké krmivo pro psy .

Mezi specializovanými krmivy pro domácí zvířata si zaslouží zmínku také veterinární mokré krmivo pro psy. Jedním z nich je Vet Expert Raw Paleo Dog Adult 400g. Jedná se o kompletní konzervu vyváženého, kompletního krmiva pro hospodářská zvířata. Obsahuje především krůtí maso a vývar, v malém množství také minerály a lněný olej. Ve složení neobsahuje žádné obiloviny..

Naproti tomu Vet Expert Raw Paleo Dog Adult Beef 400 g a Vet Expert Raw Paleo Dog Adult Lamb 400 g jsou produkty založené především na mase a vývaru: hovězí a jehněčí maso. Jedná se o výživná krmiva bez obilovin pro dospělé psy. .

Značka Vet Expert naproti tomu nabízí také sušená krmiva pro psy, která se vyznačují velkým množstvím čerstvého masa, bez přídavku obilovin, monoproteinů a biologických složek pro zajištění optimálního růstu a funkce. Příkladem je Vet Expert Raw Paleo Medium Size Adult Turkey - směs na bázi krůtího masa pro dospělé psy středních plemen..

Krmivo pro psy s různými chorobami

Specializované potraviny jsou často jedním z pilířů podporujících léčbu zvířete nebo zotavení po nemoci, porodu či operaci. V takových situacích může veterinární lékař doporučit krmení konkrétním krmivem určeným pro domácí zvířata, která se potýkají se specifickými podmínkami..

Royal Canin Dog Renal Canine 7 kg je určen pro psy se selháním ledvin. Snížený obsah fosforu a mírné množství bílkovin určují, že toto krmivo dobře podporuje ledviny. .

Royal Canin Dog Hepatic Canice 1,5 kg je suché krmivo pro psy s jaterními problémy. Tato potravina se vyznačuje sníženým obsahem mědi a zvýšeným přísunem zinku a antioxidantů. Obsahuje složky, které nezatěžují žaludek psa, a rostlinné bílkoviny s vysokým stupněm stravitelnosti.

Je velmi důležité, abyste nezaváděli podpůrnou výživu na vlastní pěst a podávali psovi specializované krmivo pouze tehdy, pokud to váš veterinář považuje za nezbytné. .