Expresní doručování
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Kočičí toalety

Zásobníky na kočičí stelivo

Toaleta je součástí kočičí výbavy, která je nezbytná pro každodenní život kočky. Velmi důležitou roli hraje také pro majitele zvířete, protože mu umožňuje zabránit tomu, aby jeho mazlíček znečistil celý dům nebo byt. Každý, kdo se rozhodne pořídit si kočku, by měl nejprve přemýšlet o koupi kočičky. Mrau za svůj život použil mnoho stelivových boxů a ví, jak vybrat ten nejlepší, kde by měl být umístěn a jaké příslušenství by se mělo používat k jeho čištění. Rozhodl se podělit o své znalosti, aby usnadnil každodenní život nejen svým kočičím přátelům, ale i jejich majitelům.

Čištění kočičího záchodku

Toaleta je místo, které hraje v každodenním životě kočky velmi důležitou roli, a proto je důležité, aby byla v dobrém stavu. Co to znamená? Mrau vám to rád vysvětlí. Znamená to, že je třeba nezapomínat na pravidelné čištění. Žádná kočka nemá ráda špinavý záchod a Mrau to jen dokazuje! Pravidelné čištění stelivového boxu také výrazně přispěje k odstranění nepříjemného zápachu spojeného s jeho přítomností v domě. Nyní vyvstává otázka: jak často byste měli čistit stelivo? Vše záleží na kočce, protože některé jsou výjimečné čistotné a majitel je nucen to dělat poměrně často. V běžných případech stačí kočce čistit kočičí toaletu jednou denně. Je nutné odstranit exkrementy a hrudky moči. Další otázkou je, jak postupovat a jaké příslušenství lze použít? Mrau doporučuje používat lopatku na stelivo - je to nejlepší pomůcka pro čištění kočičího záchodku! Náš poradce pro kočky vás také žádá, abyste se ujistili, že čisticí prostředky, které budete používat, jsou bez zápachu. Kočky tyto pachy nemají rády a nemusí chtít používat ani čistou toaletu a některá zvířata na ně mohou být alergická.

Jak vybrat kočičí záchůdek?

Výběr správného kočičího záchodku je velmi důležitý úkol, protože na něm závisí jeho každodenní fungování a také to, zda se majitel bude muset potýkat se vzpurnou kočkou, která nechce používat pro ni zakoupenou toaletu. Mrau, jako skutečný odborník na kočičí stelivo, se rozhodl podělit o cenné rady, které z nich si vybrat a které nejlépe poslouží svému účelu v závislosti na typu kočky, pro kterou bylo pořízeno. Na trhu existuje několik typů podestýlek. Nejoblíbenějším modelem je model obdélníkového nebo čtvercového tvaru. Nejběžnější je otevřený odpadkový koš, který je určen pro všechny kočky. Je však důležité věnovat pozornost výšce jejích stěn, protože malé kočky mohou mít s vysokými stěnami potíže. Společnost Mrau doporučuje, abyste velikost steliva vždy přizpůsobili kočce, pro kterou je určeno. Možnost pohodlného používání ho povzbudí k návštěvě. Při výběru steliva pro svou kočku zvolte klasické stelivo s okrajem - vysypávání steliva se tak omezí na minimum.