Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Kalhotky pro psy

Kalhotky pro psy jsou velmi užitečné pro všechny druhy problémů. Pomáhají řešit problémy, jako je hárání u fen, inkontinence moči u starších psů nebo hygiena a bezpečnost zvířete po operaci.

Při pohledu na širokou škálu psích kalhotek můžete mít dojem, že jde o vynález, který má uspokojit estetické potřeby ošetřovatelů. Psi koneckonců nenosí spodní prádlo. Domácí mazlíčci však nežijí v přírodě, ale v domech svých majitelů. Kalhotky pro feny nebo psy vám umožní vyřešit problémy, při potřebě udržovat čistotu a hygienu ve společném prostředí lidí a domácích zvířat.

Hárácí kalhotky pro feny

Hárání je období ženské plodnosti trvající přibližně 3 týdny. Jedním z jejích příznaků je krvavý výtok z pohlavního ústrojí. U domácích mazlíčků žijících v domácnosti to může poskvrnit nábytek a koberec. Z tohoto důvodu stojí za to nakoupit hárací kalhotky a používat je během období hárání.

V obchodech pro zvířata je k dispozici široká škála kalhotek pro psy. Při jejich výběru se můžete řídit jejich estetickými hodnotami (nezapomeňte však, že zbytečné ozdoby mohou vašeho mazlíčka dráždit). Nejprve by však kalhotky měly splňovat dvě podmínky – být pro psa pohodlné a účinně chránit před znečištěním prostředí. Proto byste měli vybrat předmět správné velikosti vyrobený ze vzdušných materiálů přizpůsobený anatomii zvířete – opatřený otvory pro ocas a tlapky.

Kalhotky mají možnost vložit speciální vložku, kterou je třeba pravidelně vyměňovat. Fena by však neměla po celý den kalhotky nosit. To by jí znemožňovalo udržovat hygienu v genitální oblasti sama. Kalhotky by měly být sundány také během procházky, aby se zvíře mohlo snadno postarat o své fyziologické potřeby. Psí kalhotky nechrání před oplodněním. Pokud je to žádoucí, musí být fena oddělena od psů.

Kalhotky pro psy se zdravotními problémy

Dalším důvodem, proč stojí za to získat psí kalhotky, jsou různé druhy zdravotních problémů mazlíčka. Kalhotky pro psy jsou užitečné po chirurgických zákrocích (např. po kastraci) - chrání ránu před ušpiněním a před olizováním, které by mohlo vést ke komplikacím.

Kalhotky nebo plenky pro psy mohou také vyřešit problém s močovou inkontinencí, se kterou se potýkají zejména psí senioři. Samozřejmě by takový příznak měl být především indikací pro návštěvu veterináře. Neudržení moči může být příznakem diabetes mellitus, nefritidy nebo jiných závažných stavů vyžadujících léčbu.

Výše uvedené indikace pro použití kalhotek se samozřejmě mohou vztahovat i na psy. Kvůli rozdílům v anatomické struktuře je pro ně poskytován úplně jiný typ spodního prádla než pro feny.

Jak psa nenechat navyknout na kalhotky nebo plenky ?

Psí kalhotky jsou z hlediska opatrovníka velmi praktickým vynálezem, ale nemusí být dobře přijímány mazlíčkem. Aby pes přijal kalhotky a plenky a nečelil stresu pokaždé, když je do nich oblečen, musí si na něj postupně zvykat. Zpočátku musí být kalhotky na psovi na krátkou dobu, pokaždé je vhodné odměnit za klidné chování. Postupem času se spojení těchto dvou aktivit stane tak silným, že si pes necháí obléknout kalhotky/plenky bez protestů. Čas nošení kalhotek by měl být prodlužován postupně, dokud pes přestane vnímat, že je nosí.