Expresní doručování
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Hlavolamy pro psy

Výběr hraček pro psy je dnes velmi velký. Interaktivní hračky a hlavolamy pro psy si v poslední době získaly velikou oblibu. Jednak mají vliv na duševní stav domácího mazlíčka, ale i nabízí možnost nezávislé hry. Obě tyto vlastnosti se v hračkách stále více kombinují.

Interaktivní hračka pro psa – automatický míč

Příkladem interaktivní hračky pro psa je automatická koule, která sama vibruje a skáče. Tuto činnost zajišťuje zabudovaný mechanismus napájený z baterie. Hračka se pohybuje dynamicky náhodným způsobem. Mnoho modelů také hraje veselou melodii a září díky LED diodám. Takový míč stimuluje psa k větší fyzické aktivitě, podporuje pronásledování – probouzí lovecký instinkt.

Vzdělávací hračky pro psa – míč na pamlsky

V obchodech s domácími mazlíčky jsou k dispozici různé vzdělávací hračky pro psy, ale jedním z nejoblíbenějších je míč, který uschovává pamlsky. Tato hračka kombinuje dva faktory, které se líbí psům – tajemství čichání a svačinky, která je vynikající odměnou za vyřešení hádanky. V závislosti na úrovni obtížnosti existují různé typy pamlskových míčků – děrované míček pro psy s velkými otvory a modely s malými otvory. Míč na pamlsky rozvíjí schopnost myslet kauzálně, intelektuálně se angažovat, učí, že existují různá řešení problému (nejen ta energická). Pes, který zůstane s takovým míčem doma sám, se navíc nebude nudit. Doba čekání na návrat majitele uběhne rychleji a zábavněji.

Hlavolamy pro psy – další příklady

Hlavolamy pro psy mohou mít podobu dutého podstavce s košíčky zakrývajícími cenu. Psí hlavolamy jsou o hledání skryté pochoutky. Poskytuje vylepšení příkazů: hledat, odcházet, dávat, brát a také nabízí čichové a intelektuální školení. Hlavolam pro psy je nepochybně skvělý nástroj jak psa zabavit a zároveň zapojit jeho mozkové buňky.

Zajímavým návrhem interaktivní hračky pro psy je také čichový koberec vyrobený z několika navzájem našitých vrstev látky, kde jsou schovány pamlsky. Úkolem psa je čichat pamlsky a dostat se k ní - pes zvedá jednotlivé části podložky prací s ústy. Čichová podložka se doporučuje při problémech s chováním. Hračka učí soustředění a soustředění, uklidňuje a unavuje. Princip čichových podložek je také základem pro domácí hlavolamy pro psy.

Jaké faktory je třeba vzít v úvahu při nákupu hlavolamu pro psy?

Při výběru interaktivní hračky pro psy je třeba vzít v úvahu několik základních faktorů, včetně:

Složitost – netrpělivý pes nemusí projevovat velký zájem o komplikované hračky, které od něj budou vyžadovat různé obtížné akce. Hračka by proto měla být přizpůsobena chytrosti, temperamentu, osobnosti a inteligenci psa;

Velikost – v závislosti na velikosti zvířete;

Trvanlivost – kvalita materiálů, ze kterých je vyrobena, a související bezpečnost používání;

Popularita – podívejte se na hodnocení hraček od jiných majitelů psů.