Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Postroje pro kočky

Každý majitel by měl mít postroj pro kočku. Jsou dokonce užitečné i pro kočky, které nechodí na procházky. Usnadňují kontrolu nad kočkou během cestování nebo během návštěvy veterináře. Postroj by měl být pečlivě přizpůsoben velikosti zvířete.

Kočky mohou být vybaveny obojky, aby bylo lépe vidět při samostatných procházkách nebo pro terapeutické účely (např. Obojky proti blechám). Rozhodně byste k nim ale neměli připoutat spojovací prostředky. Krční obratle koček jsou jemné, takže v případě silného přetahování za obojek (k čemuž často dochází u kočičích temperamentů) může dojít dokonce k poškození páteře. Agilní zvířata se navíc dokážou z obojku vysvobodit, takže po připevnění na vodítku nebude plnit svoji funkci.

Kdy je potřeba kočičí postroj?

Postroj pro kočky druh postroje, který umožňuje vedení vašeho domácího mazlíčka na vodítku. Stále více chovatelů, kteří chtějí svým kočkám poskytnout více pohybu nebo jednoduše poskytnout příjemnou zábavu, je vezme na otevřený prostor. Při chůzi byste měli dbát na bezpečnost svého mazlíčka. Kočky zřídka chodí u nohy a neběží na povel, takže aby se nezranily (např.skokem pod kola automobilu), je lepší je z vodítka nepustit.

Postroj usnadňuje kontrolu nad zvířetem během přepravy. I v případě domácích koček jsou výchazky někdy nevyhnutelné, např. V souvislosti s návštěvou veterináře nebo cestováním. Postroj vám umožní mít vašeho domácího mazlíčka u sebe (jinak může snadno vyklouznout z držáku). I když je váš mazlíček přepravován v kontejneru, je mnohem snazší jej přemístit, pokud má na sobě postroj.

Jak si vybrat postroj pro kočku?

Nabídka postrojů pro kočky je široká. Modely jsou k dispozici v různých barvách, stylech a materiálech, takže pro toto příslušenství existuje široká škála cen. Hlavním kritériem výběru by samozřejmě měl být komfort a bezpečnost kočky, takže nejprve věnujte pozornost velikosti produktu a kvalitě jeho výroby.

Postroje by měly být vyrobeny z odolných materiálů odolných proti tření. Stojí za to zkontrolovat, zda vybraný vzorek neobsahuje žádné tvrdé nebo ostré prvky, které by mohly zvíře během používání poranit. Postroj musí být pečlivě přizpůsoben velikosti zvířete. Kočka se z uvolněných postrojů může snadno osvobodit. V příliš těsných prostorách to bude nepříjemné, takže nebude mít ráda procházky a jít k veterináři bude pro ni dvojnásobně nepříjemný zážitek. Předpokládá se, že vhodná velikost je ta, která umožňuje vložit 1–2 prsty mezi postroj a tělo zvířete. Optimálním řešením je koupit nastavitelný postroj pro kočku, jehož obvod lze na kočce upravit.

Jak naučit kočku chodit s postrojem?

První uvedení postroje na kočku není snadný úkol. Ve většině případů se kočky snaží okamžitě se vysvobodit. Proto je nejlepší udělat první pokus, když je kočka uvolněná nebo zapojená do hry.

Než k tomu dojde, stojí za to ukázat kočce postroj, například tím, že ho umístíte na podlahu a odměníte každou interakci kočky. Pro povzbuzení můžete kolem nich pokropit několika příchutěmi. Tuto fázi seznámení několikrát opakujeme. Ve druhé fázi se seznamuje se zvukem, např. Cvakáním spony, hučením kovových prvků atd. Každému zvuku dáváme kočce požitek. Další fází je klidné nasazení postroje na několik sekund a je důležité odměnit svého mazlíčka za klidné chování. Postupně s každým tréninkem prodlužujeme jeho čas. Poslední fáze, tj. krátké procházky, jdeme, pouze když kočka při navlékání postroje neprotestuje. Nejlepším způsobem je nasadit na podlahu plechovku a rozptýlit pamlsky, díky nimž zvíře udělá několik kroků. Aktivitu opakujeme několikrát denně, postupně prodlužujeme dobu nošení postroje.

Zpočátku k postroji nepřipojujte vodítko ani nevytahujte kočku ven. Pouze tehdy, když se v nich cítí naprosto pohodlně, mohou být použity pro účely, pro které jsou určeny. Pokud kočka žije s chovatelem od prvních měsíců života, je nejlepší začít se v tomto období učit chodit s postrojem. Pak to pro něj bude něco zcela přirozeného.

Nejběžnější chybou je nasazení postroje pouze v situaci, která u zvířete vyvolává negativní asociace, např. Při návštěvě veterináře. Kočka může přistupovat k nasazování postroje s velkou odměřeně, možná někdy i agresivně. Udělejte si tedy čas a přesvědčte svého mazlíčka, že postroj může být spojen se zábavou a pozitivními emocemi.