Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Tunely pro kočky

Tunely pro kočky mohou být pro kočky jakýmsi úkrytem, ale především skvělým prvkem pro hraní – samostatně nebo společně s chovatelem. Výrobci nabízejí celé spektrum tunelů v závislosti na jejich délce, materiálu, vzorech nebo barvách. Který tunel zvolit? A jak ji používat jako hračku pro kočky?

Hra pro kočky je velmi důležitou součástí života, na kterou často čekají velmi dlouho. Styl hry a samotné hračky pro kočky mohou být po nějaké době nudné, abyste tomu zabránili, můžete použít různé doplňky a příslušenství, například tunel pro kočky. Vzbuzuje zájem kočky a osvěží celý proces hraní s kočkou.

Tunel pro kočky

Tunely pro kočky jsou jejich oblíbené hračky. Umožňují kočkám vytvořit určitou alternativu k přirozenému lovu – skrýváním a překvapením. Existují tunely z měkkých tkanin nebo umělých materiálů. Bez ohledu na materiál si můžete vybrat velmi dlouhé tunely, nebo se rozhodnout pro menší a kratší tunely určené především pro koťata nebo kočky malých plemen. Tunely pro kočky mohou být ve formě jednoduché tuby nebo mohou mít více vchodů a více atrakcí pro kočky.

Plastové tunely pro kočky

Tunely pro kočky vyrobené ze šustícího materiálu se snáze čistí, stačí je každou chvíli otřít vlhkým hadříkem, což umožní setření prachu a chlupů. Takové tunely jsou lehčí, což může být nevýhodou i výhodou. Je mnohem snazší je přemisťovat, ale zároveň je snažší je převrhnout.

Textilní tunely pro kočky

Látkové tunely jsou pevně postavené, dražší a obvykle těžší. Často mají dvě textury, navíc plyšový sisal, který lze použít jako další škrabací plochu pro vaši kočku. Takové tunely se těžko udržují v čistotě, některé je možné umýt, ale ty se sisalovými prvky nebo s kartonem uvnitř takovou možnost neposkytují.

Tunely pro kočky mají kovové prvky ve formě spirály nebo okraje. Proto byste měli pečlivě zkontrolovat stav tunelu a pokud si všimnete nějakého vyčnívajícího drátu, měli byste okamžitě zašit otvor nebo vyměnit tunel za nový. Kov, drát může být pro hrající kočku nebezpečný.

Nejlepší hračky pro kočky

Oba typy tunelů mají často další přívěsky – hračky připevněné u vchodů do tunelů. To zvyšuje přitažlivost tunelu a možnosti hrání si s kočkou. Takové kuličky nebo myši pro kočky zavěšené v tunelu také umožňují samostatnou hračku a vypouštění přebytečné energie, zejména v případě koťat.

Některé tunely pro kočky mají na jedné straně našitou přikrývku, nejčastěji jsou to s textilními tunely. Takovou přikrývku lze použít jako další prvek ke hře s kočkou, například skrýváním hraček pod ní, a také jako místo k odpočinku po šílenství. S více kočkami v domě je lepší zvolit tunel s více vchody a nohami pro kočky.

Jak si hrát s kočkou?

Tunel pro kočky může být skvělou každodenní změnou a povzbudit vaši kočku ke hře. Může být vhodný zejména pro líné a starší kočky a také jako doplňková hračka pro malé kočky.

Kočky jako predátoři loví překvapením a jejich uvedení do cesty tunelu způsobí, že se kočka bude cítit jako skutečný lovec. Při hře s kočkou s rybářským prutem může být její přívěsek nasměrován pod tunel nebo vytáhnut přímo pod vchod do ní. Když hrajete s kočičí myší, můžete ji hodit ke vchodu nebo dokonce do tunelu. Během vaší nepřítomnosti lze také použít myš nebo jakékoli jiné vycpané zvíře pro kočku, např. s catnipem – ponecháme hračku mírně zakryté tunelem pro kočky. Pak bude mít kočka co dělat, když s ní nebudeme doma.