Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Podložka pod misky pro kočky

V této sekci není žádné zboží

Vaše kočka při rozhazuje krmivo a vy sníte o čistém místě, kam můžete umístit misky? Při udržování hygieny vám pomohou různé potřeby pro krmení pro vaši kočku, například podložky do mísy. Jsou k dispozici v různých barvách, tvarech, designech a velikostech. Podložky do misek pro kočky zabraňují vzniku skvrn na podlaze, rozlití a klouzání misky. Doporučujeme také koupit misku, která je vhodná pro danou kočku, nádoby na skladování potravin a automatické servírovací stroje. Seznamte se s širokou řadou podložek na misky pro kočky a uvidíte, jak vybrat tu nejlepší pro vás a vašeho mazlíčka.


Jak si vybrat vhodnou podložku pro vaši kočičí misku?

Výběr podložky je opravdu široký. Můžete si vybrat z podložek vyrobených z různých materiálů, které se vyznačují:

- plastové podložky

- silikonové podložky pod misky

- podložky vyrobené z textury pokryté speciální vrstvou

Plastové podložky pod misky pro kočky jsou jedním z těžších. Plast se snadno čistí, části krmiva se snadno odstraňují a udržují hygienu. Dávejte však pozor, abyste nepoškrábali podložku pod misku, protože by to mělo za následek rychlý růst bakterií. Plastové podložky na misky se také mohou snadno klouzat po podlaze, zejména na dlaždicích. Jejich výhodou je jistě nízká cena a snadná dostupnost.

Silikonové podložky pod misky velmi dobře přilnou k podkladu a zabraňují pohybu misek, také se dobře drží a neklouzají. Některé ze silikonových podložek mají zvýšené rámy, které zabraňují rozlití a dalšímu pronikání vody. I když se vám podaří s miskami pohnout, nedostanou se přes podložku. Kousky granulí se na silikon ulpívají poměrně snadno, teprve po namočení se odlepí. K dispozici jsou také menší silikonové podložky, které drží i misky s vodou.

Texturované podložky s ochrannou vrstvou jsou nahoře kluzké, zatímco texturovaná spodní strana lépe přilne k podkladu. Taková struktura podložky usnadňuje čištění, a navíc neklouže tak snadno. Kartonové podložky nelze příliš namočit nebo umýt pod tekoucí vodou – namočí je a zkazí.

Všechny podložky pro misky pro kočky jsou schváleny pro kontakt s potravinami. Některé z nich mají antibakteriální povlak, který výrazně zvyšuje hygienu. Protiskluzová spodní strana podložky se doporučuje zejména v domácnostech, kde jsou misky pro kočky umístěny v blízkosti míst, kde si kočky mohou hrát a trávit čas.

Stojí za to si pořídit podložku pod misku pro kočky?

Kočky, častěji než psi, rozhazují krmivo kolem misky. Je to instinktivní a pro kočky spíše přirozené. Jako chovatelé můžeme pouze minimalizovat rozsah tohoto jevu a usnadnit naši práci a čištění. Nejběžnějším důvodem pro nadměrné rozptylování granulí nebo vytahování kousků vlhkého krmiva je špatně vybraná miska pro kočky. Způsob stravování navíc ovlivňuje výchovu kočky a její původ. Rozptýlené krmivo rychleji schne a drží se na podlaze. Po několika hodinách je již nutné jej odstranit. Je snazší vyčistit jídlo z podložek pod miskou, a to i po delší době. Velké plemena koček by měly mít podložky největší velikosti.

V současné době jsou podložky pro misky vyrobeny s ohledem na design a jsou líbivě nazdobeny. Mohou být dekoračním prvkem prakticky v jakémkoli interiéru, v závislosti na výběru podložky. Výběr materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, samozřejmě závisí na chovateli, ale je nejlepší zaměřit se na praktičnost a kvalitu. Toto příslušenství pro krmení koček nám pomáhá udržovat dům v čistotě a urychlit proces čištění. Polštářky by měly přijímat i kočky – koneckonců, budou na nich jíst své krmivo.