Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

osvětlení terárií

Příkon
Druh žárovky

Jednou z Mrauových oblíbených činností je ležení na slunci - sluneční paprsky ho uvolňují, cítí se lépe a podle jeho slov mají významný vliv na bezchybný vzhled jeho srsti. Pro jeho plazivé přátele, stejně jako pro plazy a pavoukovce, je stejně důležité správné osvětlení terária, které napodobuje podmínky v přirozeném prostředí vašeho zvířete - to je klíčový faktor ještě předtím, než začnete vybrané zvíře chovat. Příslušenství pro plazy, obojživelníky a pavoukovce je proto třeba pečlivě vybírat podle potřeb jednotlivých druhů. Společnost Mrau jako odborník na oslunění vybrala pro tuto kategorii osvědčené příslušenství pro osvětlení terárií.

Osvětlení terárií - denní a noční osvětlení

Hlavním účelem osvětlení terária je poskytnout vašemu zvířeti co nejlepší reprodukci jeho přirozeného prostředí. Světla a žárovky v teráriích poskytují nejen světlo, ale také správnou teplotu pro jednotlivé druhy. Vzhledem k tomu, že v přirozeném prostředí se světlo ani teplota během dne nemění, dělí se osvětlení terárií na denní a noční.

Osvětlení terária - denní světlo a žárovky s přirozeným světlem

Jakmile zjistíte, z jakého klimatického pásma vaše zvíře pochází a jaké má nároky na prostředí, můžete mu zajistit správné osvětlení terária. Je váš mazlíček aktivní ve dne nebo v noci? Potřebuje více stínu nebo více slunce? Tomu všemu bychom měli věnovat pozornost. Jedním ze základních typů osvětlení jsou žárovky s denním a přirozeným světlem do terária - poskytují správnou dávku UVA záření, které ovlivňuje pohodu zvířete, jeho chuť k jídlu a také podporuje růst rostlin v teráriu.

Solární žárovky do terária

Dla stworzenia odpowiednich i komfortowych warunków do życia naszego gada, płaza czy pajęczaka, możemy wykorzystać oświetlenie solarne do terrarium. Dobór odpowiednich lamp oraz żarówek, które spełnią potrzeby zwierzaka jest bardzo ważny. Solární žárovky do terária są uniwersalnymi produktami, które zapewniają zbilansowany poziom promieni UVA i UVB. Odpowiednie oświetlenie jest ważne nie tylko dla komfortu naszego zwierzaka, ale także dla jego zdrowia i życia. Właściwie dobrane nasłonecznienie może pozytywnie wpływać na przykład na stan metaboliczny kości, poprawiać wchłanialność wapnia czy pobudzać apetyt i znacząco wpływać na naturalny rozwój, a nawet na ubarwienie zwierząt.

Halogenové osvětlení terária

Energeticky úsporné halogenové terarijní lampy lze použít také jako vhodné osvětlení pro obojživelníky, plazy a další. Vyzařují teplo a optimální UVA a UBV záření. Vyzařují teplo a optimální UVA a UBV záření. Díky tomuto osvětlení jsou zvířata schopna spontánně produkovat vitamin D3, který je nesmírně důležitý pro jejich zdraví a vývoj.

pixel