Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Přípravky na úpravu vody pro akvária

Péče o akvárium není tak snadná, jak by se mohlo zdát. Mrau dobře ví, že aby se člověk mohl hodiny dívat na barevné rybky vesele si plovoucí mezi bujnými rostlinami a krásnými dekoracemi, musí nejprve vynaložit velké úsilí, aby jim vytvořil ideální podmínky. Nejdůležitější pro ryby je voda - udržování její správné teploty, provzdušňování a především péče o její kvalitu a čistotu. Není to tak snadné, jak se zdá, a často to vyžaduje další opatření nebo dokonce použití speciálních akvarijních chemikálií, které pomáhají vypořádat se s různými látkami.

Úprava vody v akváriu

Úprava vody je v akvaristice velmi široký pojem. Obecně lze říci, že spočívá ve vytvoření takových parametrů vody, které budou vhodné pro život a vývoj vodních organismů - rostlin a živočichů. Toho je dosaženo jednak odstraněním všech škodlivých látek, jednak před přidáním těch, které jsou pro jednotlivé druhy prospěšné nebo dokonce nezbytné. Úprava akvarijní vody je spojena především s odstraňováním chlóru z vodovodní vody a neutralizací toxických chemických látek, jako jsou těžké kovy a organické znečišťující látky. Úpravou se rozumí také úprava chemických parametrů vody na správné hodnoty, což může být například změkčení vody nebo nastavení správného pH. Akvarijní voda často vyžaduje také doplňování mikro- a makroprvků, které jsou důležité pro správné fungování a vývoj ryb a rostlin. Je třeba si uvědomit, že některé chemické přípravky pro akvárium odstraňují nejen škodlivé látky, ale i ty, které mají pozitivní vliv na živé organismy. Proto je často nutné vodu po úpravě nasytit cennými prvky.

Voda v akváriu časem stárne. - Množství organického odpadu se zvyšuje a s ním i koncentrace dusičnanů a fosforečnanů. Tento efekt lze zpomalit vhodnou filtrací a také použitím speciální akvarijní chemie .

Jaké akvarijní chemikálie používat?

Max poznamenal, že chemické přípravky pro akvária se dělí do několika kategorií v závislosti na jejich použití. Proto rozlišoval mezi:

- přípravky pro vázání chlóru a těžkých kovů

které jsou ideální pro úpravu vody z vodovodu před jejím nalitím do akvária,

- přípravky na úpravu pH a tvrdosti vody

v akváriu, které vodu okyselují nebo alkalizují a zároveň mění její uhličitanovou tvrdost,

- akvarijní doplňky pro mikro a makro prvky

poskytuje prvky nezbytné pro život rostlin a živočichů,

- přípravky na odstraňování fosforečnanů a dusičnanů

ke snížení obsahu těchto škodlivých látek,

- mikrobiologické přípravky

obsahující kmeny bakterií, jejichž přítomnost v akváriu příznivě neutralizuje organický odpad a zabraňuje hromadění škodlivých látek,

- další přípravky pro úpravu akvária

které vytvářejí prostředí zvláště vhodné pro některé vodní organismy. Například přípravky, které do vody přidávají třísloviny, a různé antistresové přípravky pro ryby. Maxův citlivý nos mu umožnil vybrat ty nejlepší z těchto přípravků a akvarijních chemikálií. Zahrnoval sladkovodní i mořské akvarijní chemikálie pro různá použití. Díky našim výrobkům se o své ryby a vodní rostliny postaráte profesionálně a bezpečně. Maxův citlivý nos mu pomohl vybrat ty nejlepší z těchto přípravků a akvarijní chemie. Zahrnul do nich jak chemii pro sladkovodní akvária, takakvária s mořskou vodou, a to s různým použitím. S našimi produkty se o své ryby a vodní rostliny postaráte profesionálně a bezpečně.