Expresní doručování
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Péče o oči a uši psů

Max říká, že má oči a uši stále otevřené, hlavně když se někdo motá kolem jeho postele nebo plné misky jídla. Stejně jako si rád pochutnává na pamlscích, rád hrabe díry a čenichá v trávě, takže se mu do očí dostává špína, podrážděná stébla trávy a další zranění, která mohou postihnout i psí uši. Aby jeho dva špionážní receptory správně fungovaly, je třeba je pravidelně kontrolovat, sledovat jejich stav a chování zvířete a v případě potřeby je čistit a zvlhčovat. To platí pro všechny domácí mazlíčky s vrtícím ocasem - s ohledem na vašeho psího kamaráda Max prozkoumal a vybral produkty, které dobře fungují při péči o psí oči a uši.

Hygiena psích očí

Každý pes je vystaven riziku, že se mu do očí dostane prach nebo jiné vnější nečistoty. Obvykle je organismus psa vyloučí přirozeným způsobem během spánku a po probuzení se shromažďují v koutcích očí. Čtyřnožci si je často odstraňují sami, ale někdy k tomu potřebují pomoc - pak se vyplatí použít vatové tampony nebo přípravky na čištění psích očí. Objevují se také příznaky, jako je slzení nebo hnisavý výtok kolem očí, který někdy zasychá a usazuje se v srsti kolem očních víček a vytváří tvrdou krustu, se kterou si pes nedokáže sám poradit. Zrak je jedním z jeho nejdůležitějších receptorů pro poznávání světa a my musíme našemu mazlíčkovi pomoci, aby o něj pečoval. Péče o psí oči je velmi důležitá a měla by být založena na osvědčených a doporučených produktech a v případě potřeby zkontrolována veterinářem. Zdravé psí oči jsou bez slz, čisté a lesklé.

Hygiena psích uší

Nejen Maxovy uši, ale uši každého psa mohou zaznamenat zvuky, které jsou pro člověka neslyšitelné. Je nutné o ně pečovat, stejně jako o oči - jsou podobně vystaveny mnoha kontaminacím nebo dokonce nemocem. Některá plemena psů, jako jsou bernardýni, jezevčíci a němečtí ovčáci, jsou k těmto onemocněním obzvláště náchylná. Péče o uši vašeho psa pomáhá chránit je před četnými infekcemi, jako je například zánět zevního ucha. Obzvláště náchylní jsou psi s visícíma ušima. Případné abnormality se projevují v chování psa: časté škrábání ucha, naklánění hlavy, mávání uchem a také ve vzhledu a zápachu ucha. Max ví, že sluch je jedním z nejdůležitějších psích receptorů, a proto do této kategorie zařadil osvědčené přípravky, které jsou nezbytné pro správnou péči o psí uši.

Kosmetické polštářky pro zdravé oči a uši psů

Čištění očí a uší vašeho psa může být nezbytné jak pro čistokrevná zvířata, tak pro voříšky. K tomuto účelu se vyplatí používat specializované vatové tampony, které bezpečně a šetrně vyčistí oblast receptoru od nečistot a chloupků. Čištění očí a uší vašeho psa umožňuje udržovat jejich správnou hygienu a zároveň předcházet infekcím a nemocem.

Oční a ušní kapky pro psy

Kapky nebo tekutiny jsou dobrým způsobem, jak udržovat zrakové a čichové receptory vašeho psa. Zdraví očí a uší vašeho psa lze zajistit správnou péčí. Kapky nebo tekutiny bezpečně a neinvazivně udržují hygienu těchto orgánů, snižují nadměrné hromadění hnisu nebo vosku, a tím minimalizují pravděpodobnost infekcí.