Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Příslušenství pro krmení

 Potraviny

Příslušenství pro krmení

Max pałaszuje swoje porcje do syta, a Mrau delektuje się powoli, jednak obaj zgodnie mówią, że kochają jeść i doskonale wiedzą, jak ważna jest forma podania posiłku oraz jego higiena i stały dostęp do wody, szczególnie w klatkach oraz na świeżym powietrzu, dlatego wspólnie stworzyli kategorię Příslušenství pro krmení dla ptactwa, by zapewnić swoim mniejszym przyjaciołom wygodne i higieniczne poidła, praktyczne i pojemne miski oraz kryte i ergonomiczne karmniki, w których posiłek może być spożywany spokojnie i bez obaw.

Bez ohledu na to, zda chceme krmit ptáky chované doma v kleci nebo krmit volně žijící ptáky, měli bychom si pořídit vhodné příslušenství pro krmení, jako jsou krmítka, misky nebo speciální krmítka. Kromě správného vybavení se vyplatí znát také několik pravidel o krmení ptáků.

Zásady krmení ptáků

Bez ohledu na to, zda žijeme ve městě nebo na venkově, rádi krmíme zvířata, která mají v chladném období omezený přístup k přirozené potravě. Nejdříve je však dobré si osvojit několik pravidel o krmení ptáků.

Jak krmit ptáky? .

Obilná zrna lze těmto prchlivým zvířatům podávat až po prvním sněhu a nástupu mrazů. To se obvykle koná v listopadu nebo prosinci. Pokud jde o dokončení krmení ptáků, mělo by být provedeno na začátku března. V té době si již ptáci mohou obstarávat vlastní přirozenou potravu. by mělo být prováděno v rukavicích. Nejdůležitější je vyměňovat krmivo v ochranných rukavicích (pravidelně odstraňovat zbytky starého krmiva a přidávat nové do vyčištěného krmítka nebo nádoby), abychom se nenakazili nějakou ptačí chorobou a nepřenesli ji na konkrétní druhy ptáků. s radostí přijímají čerstvou, přírodní potravu bez soli a koření. Můžeme jim tedy připravit například slunečnicová semínka, oves, ovesné vločky a pro větší okřídlené druhy pšenici, hrubou krupici nebo starý, na kostičky nakrájený bílý chléb. .

Tradiční samostatná krmítka pro ptáky

Pokud jde o místo, kde budeme naše cvrčící hosty krmit, je dobré je postavit nebo zavěsit na odlehlém, před větrem chráněném místě, kam mají kočky a jiní predátoři ztížený přístup.

Zimním ptákům vyhovují klasická krmítka se stříškou, díky níž nenavlhnou, ale ani jim ponechaná potrava nezmokne. Příkladem takové ptačí budky je dřevěný model od firmy Vitapol o rozměrech 14x11x11,5 cm. K tomuto výrobku byly přidány barvy, kterými můžete krmítko ozdobit..

Krmení ptáků v ziměmožno provádět také na základě plastové varianty krmítka Vitapol o rozměrech 14,5x13x17 cm. Jedná se o lehké krmítko pro ptákymenších rozměrů.

Dalším řešením je venkovní krmítko Trixie pro volně žijící ptáky s automatickým krmítkem o objemu 500 ml. Je vyroben z kvalitního plastu odolného proti povětrnostním vlivům. Je vybaven průhlednou trubicí, do které se jídlo sype, aby se zabránilo jeho zvlhnutí. Zrna se podle potřeby vysypou na talířek připevněný na konci potravinové trubice. .

Závěsná krmítka pro ptáky

Ukázalo se, že ptáci dobře snášejí potravu, když klovou semena ze zavěšených krmítek. Zde je několik návrhů takových kontejnerů.

Jednou z takových závěsných misek, které se používají ke krmení létajících hostů, je plastová kopie od firmy Vitapol o rozměrech 13x10x22 cm. Díky speciální konstrukci založené na přesném vysypávání zrn z nádoby nedochází k plýtvání potravinami. Výrobek lze také připevnit na okenní sklo. Samostatnou skupinou výrobků v této kategorii jsou podavače tukových kuliček. Jedním z nich je bílá kovová plechovka od Vitapolu o rozměrech 13,5x5,13,8 cm. ale i ti, kteří jsou v naší zemi jen jako kolemjdoucí, jistě lační po pamlscích z dalšího segmentu výrobků. Dalším nápadem je kovové krmítko na zavěšení tukových koulí nebo ovoce s velmi dekorativním vzhledem, díky němuž bude zahrada nebo strom, na kterém visí, vypadat ještě atraktivněji..

Inovativní krmítka pro ptáky

Krmítko Zolux SILO na nožičkách má ještě inovativnější, ještě jemnější tvar. Stavbu lze umístit do kterékoli části zahrady. Ostrý stonek patky, ke které je krmítko připevněno, jednoduše zapíchněte do země. Tuto lehkou instalaci lze snadno přemístit na místo, kde se ptáci na zahradě cítí pohodlněji. Krmítko má několik bidýlek, aby si ptáci mohli volně nabírat potravu.

Na druhou stranu, pokud chceme zabránit tomu, aby městské ptactvo v zimě hladovělo, a nemáme k dispozici plochu, kam bychom mohli umístit "krmítko" pro ptáky, můžeme nainstalovat krmítko s přísavkou. Jedná se o průhlednou akrylovou "krabičku" o rozměrech 14,8x6,7x15,5 cm, připevněnou na okenní tabuli. Výrobek vyrábí společnost Vitapol. Snadno se udržuje v čistotě, je lehký a bezpečný pro ptáky. Stejná značka nabízí také krmítko podobné předchozímu výrobku, ale o něco větší, co se týče rozměrů: 24x9x15 cm. Další příslušenství pro krmení ptáků..

V internetovém obchodě Max&Mrau jsou k dispozici také další příslušenství pro krmení ptákůvčetně vybavení klecí pro drůbež. Pták žijící domaby měl mít k dispozici vhodné vybavení pro krmení a napájení. To znamená, že potřebujete mimo jiné misky, do kterých můžete létajícímu mazlíčkovi sypat krmivo, jako je například Panama Pet 0,84 l se svěrnou rukojetí pro připevnění ke kleci. Tato speciální nádoba je vyrobena z nerezové oceli. Alternativou k výše popsané misce je krmítko s miskou o objemu 150 ml, které vyrábí společnost Trixie. Krmítko je vyrobeno z plastu, který se snadno plní a čistí..

Exotičtí ptácichovaní doma potřebují kromě nádob na krmivo také napáječky. Měli bychom mít na paměti, že kromě zdravé a výživné pevné stravy potřebují naši létající svěřenci neustálý přístup k čerstvé a čisté vodě. Velikost a typ napáječek je třeba volit podle velikosti klece a druhu ptáků. Někteří odborníci na ptačí zvyky doporučují používat místo napáječek misky s vodou. Je dobré se poptat nebo zjistit, který typ napájení vašemu ptáku vyhovuje lépe.