Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Zásobníky na krmivo pro kočky

Každý chovatel koček stojí před výběrem nákupu krmiva pro kočky. Bez ohledu na to, zda se jedná o granule pro kočky nebo kapsičky a konzervy pro kočky, je jeho následné skladování velmi důležité. I to nejkvalitnější krmivo ztratí svou kvalitu, pokud nebude správně skladováno. Nabízíme zásobníky na granule, víčka na konzervy pro kočky.

Proč je správné skladování krmiva pro kočky tak důležité?

Granule i kapsičky a konzervy pro kočky by nemělo zůstat otevřené po dlouhou dobu s přístupem ke vzduchu. V případě kapsiček je to obzvláště důležité a doba ponechání bez ochrany při pokojové teplotě je výrazně kratší. Správné skladování krmiva snižuje riziko znehodnocení krmiva, zpomaluje vývoj mikroorganismů a plísní a zabraňuje kontaminaci krmiva prachem nebo pylem. Bez dobré ochrany mohou granule rychle žluknout, ztratit svou chutnost a především kvalitu. Kočky jsou obzvláště vybíravá zvířata, proto je důležité jim podávat krmivo čerstvé a s aroma jako při otevření balení.

Jak skladovat granule pro kočky?

Granule pro kočky je třeba nasypat z balení u do uzavřeného kontejneru na krmivo.

Nejlepší kontejner na granule pro kočky je ten, který:

- je těsný – základní a povinnou vlastností kontejneru na krmivo je její těsnost. Zabraňuje zkažení krmiva pro kočky, minimalizuje riziko vzniku bakterií a patogenních mikroorganismů. U chovatelů citlivých na vůně krmiva těsnost navíc snižuje prostup vůně – zabraňuje šíření charakteristické vůně granulí po místnosti.

- má jednoduchou formu – zásobník na krmivo by měl být snadno čistitelný, umývatelný, suchý a udržovaný v čistotě. Praktickým řešením je možnost mytí v myčce, ale zde stojí za to ji znovu opláchnout, aby se zcela zbavila vůně tablety do myčky. Zásobník na krmivo je nutné pravidelně umývat. Nečistoty a drobky se budou vyskytovat ve všech zákoutích. Po umytí může voda zůstat déle a jakákoli vlhkost urychlí zhoršení stavu potravin.

- má malý otvor pro nasypání krmiva – usnadní přesné krmení kočky granulemi a zároveň sníží přístup vzduchu, prachu a nečistot ke krmivu.

- má správnou velikost – Kontejner na krmivo by mělo být přizpůsobeno velikosti nejčastěji kupovaného balení granulí. Zásobník by měl být spíše plný krmiva.

Zásobník krmiva může být vyrobena z různých materiálů. K dispozici jsou plastové kontejnery na krmivo, kovové zásobníky krmiva nebo dokonce látkové kontejnery na krmivo.

Plastové kontejnery na krmivo se nejsnadněji čistí a dezinfikují, dávejte však pozor, abyste je nepoškrábali, protože praskliny jsou nejsnadnějším způsobem, jak se bakterie a houby mohou rozvinout.

U kovových zásobníků krmiva je třeba při sušení dbát zvláštní opatrnosti, aby nezačaly rezivět. Při prvním použití stojí za to zkontrolovat, zda nedávají krmivu kovovou chuť a vůni. Kočky, když cítí takovou chuť, nebudou chtít granule jíst. Zároveň je třeba si uvědomit, že kovovou chuť a vůni lze cítit pouze citlivými smysly kočky.

Látkové zásobníky krmiva nejsou zcela těsné. Jejich praní a sušení trvá déle než u standardních – plastových nebo kovových kontejnerů.

Jak skladovat kapsičky a konzervy pro kočky?

Vlhké krmivo pro kočky, ať už konzervy nebo kapsičky pro kočky by měly být skladovány v chladničce.

Kapsičky pro kočky lze zajistit speciálními sponami nebo umístit do krabice.

Konzervy pro kočky lze skladovat v nádobách nebo uzavírat speciálními víčky plechovek.

Všechny tyto metody pomohou prodloužit čerstvost krmiva, zabránit pronikání pachů a také udržet jídlo ve správné konzistenci.

Zásobníky na vlhké krmivo pro kočky by měly být těsné, protože stejně jako v případě skladování granulí snižuje růst patogenních mikroorganismů a udržuje jejich chutnost. Je dobré, když lze takové zásobníky umýt v myčce a zmrazit. Jedná se o stále oblíbenější metodu vybíravých koček – některá jídla z jedné chuti mohou být zmrazena, díky čemuž kočka dostává rozmanité krmivo častěji a vždy čerstvé. Před podáváním je třeba krmivo rozmrazit.

Víčka na konzervy pro kočky – toto je nejnovější řešení pro skladování konzerv. Víčka jsou k dispozici v různých velikostech a velikostech (pro plechovky 400 g a 200 g), takže si můžete vybrat ty, které dokonale odpovídají našim velikostem konzerv. Víčka na konzervy lze obvykle umýt v myčce.

Jak skladovat pamlsky pro kočky?

Kočičí pamlsky také potřebují speciální skladování, pokud chceme prodloužit jejich svěžest a chuť.

Pamlsky pro kočky lze nasypat do zásobníku a takto uskladnit nebo jednoduše vložit do původního kontejneru. Díky tomu budou pamlsky stále křupavé. Některé balíčky pamlsků mají speciální zip, který zvyšuje těsnost a někdy nevyžaduje další zabezpečení při skladování.