Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Dvířka pro kočky

Dveře pro kočky jsou dokonalým řešením, díky kterému se kočka bude moci volně pohybovat bez ohledu na jeho majitele. Můžete si vybrat mezi dveřmi namontovanými ve vstupních a vnitřních dveřích nebo ve skle.

Dveře pro kočky jsou relativně levné a jednoduché řešení, které významně usnadňuje život zvířete i jeho majiteli. Při nákupu byste měli vzít v úvahu místo, kde budou nainstalovány, a stupeň automatizace – otevřený pod tlakem kočky, infračerveného záření nebo čipu.

Dveře pro kočky - proč je instalovat?

Říká se, že kočky si jdou svou vlastní cestou. Majitelé koček si stále více uvědomují rizika, která na jejich mazlíčky číhají, pokud jde o jejich volnost bez kontroly (nakažlivá onemocnění, kousnutí atd.) Vynikajícím řešením jsou dveře, díky nimž se kočka může snadno pohybovat mezi domem a oploceným venkovním prostorem po celý den (např. průchod z bytu na balkon zajištěný sítí, z domu do zimní zahrady, místnosti pro kočky atd.).

Jaké typy dveří pro kočky existují?

Nejjednodušší způsob, jak udělat dveře, je deska s otvorem, která je zakryta speciální klapkou, která omezuje průchod studeného vzduchu nebo vniknutí nečistot. První fungují mechanicky, na čipu nebo infračerveném záření. Novinkou jsou dveře, které se otevírají dle vzhledu. Jejich tvůrcem je nizozemský inženýr. Zařízení rozpozná tvář kočky a prostřednictvím SMS upozorní majitele, když chce zvíře vstoupit do domu. Vnější dveře kočky by měly být pevně konstruované – těsné a bezpečné. Klapka zakrývající otvor se nesmí pod vlivem větru ohýbat.

Dveře lze také instalovat do vnitřních dveří, což kočce umožňuje pohyb mezi místnostmi. Nejčastěji se umisťují do koupelny, kde je obvykle podestýlka pro kočky. Je to místnost, kterou by bylo obtížné udržovat otevřenou 24/7. Díky dveřím je cesta kočky mezi toaletou a nebo pelíškem zcela oddělena a je zachováno kočičí soukromí. V tomto případě se nejčastěji vybírají nejméně komplikovaná řešení, protože není nutné vytvářet zábrany před externím prostředím.

Lidé, kteří nebývají v domě, obvykle volí kočičí dveře ve skle / balkonových dveřích. V bytovém domě může kočka obvykle vyjít pouze na balkon. Díky dveřím nemusíte nechat otevřená okna, aby váš mazlíček mohl projít. Jejich montáž do skla by měl provádět odborník – sklenář vybavený příslušnými nástroji pro broušení skla a zkušenostmi.

Dveře pro kočky s čipem

Kočičí dveře s čipem se na trhu objevily relativně nedávno. Toto pokročilé řešení má mnoho výhod. Dveře reagují, když se poblíž objeví vrčení, a automaticky se odemknou. Je možné je naprogramovat tak, aby rozpoznávali od tuctu až po několik desítek zvířat. Díky tomu je lze použít i pro psy malých plemen. Obrovskou výhodou čipů je, že ukládají údaje o zvířeti, což může být užitečné v případě jejich ztráty. Kromě poměrně vysoké ceny (zaplatíte za ně až několik tisíc korun) je nevýhodou dveří s vestavěnou čtečkou čipů nutnost implantovat čip pod kůži zvířete, což pro něj bude velkým stresem. Alternativou jsou modely, které reagují na štítky umístěné na krku vašeho mazlíčka. Toto řešení má však také nevýhody – riziko ztráty štítku nebo zranění, když se obojek, na kterém je štítek chycen, zachytí např. O plot.

Jak nainstalovat dveře pro kočky sami?

Dveře pro kočky si můžete úspěšně nainstalovat sami. Ke každému produktu je přiložen návod. Postup bude vyžadovat použití nástrojů, jako je pravítko, vrták, pila, šroubovák. Před zahájením práce by měla být změřena výška končetin kočky – vzdálenost tlapek od země k žaludku. Dveře by neměly být instalovány nad linií trupu kočky, protože příliš vysoká díra bude obtížná. Dveře je obvykle nutné utěsnit, aby se omezil průchod studeného vzduchu. Některé modely jsou vybaveny speciálními izolačními rámci.