Expresné doručenie
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Zpřesnit vyhledávání

Box na granule

Správné skladování potravin, granulí i konzerv, minimalizuje riziko kontaminace, znehodnocení a růstu mikroorganismů nebo plísní. Navíc výrazně zlepšuje a prodlužuje čerstvost a chutnost jídla. Naše nabídka zahrnuje nádoby na potraviny v různých velikostech a provedeních, tašky na tréninkové pamlsky nebo víčka na konzervy.

Jak vybrat správný box na krmivo pro psy?

Nejlepší box na krmivo je ten, který splňuje několik základních požadavků.

Nejprve musí být box na potraviny těsnící. Tím zabráníte vstupu bakterií a jiných mikrobů do potravin a jejich vývoji. Těsnost také minimalizuje pronikání pachů, např. z chladničky, takže jídlo bude psovi chutnat stejně jako hned po jeho otevření a navíc se specifický pach jídla nerozšíří po místnosti.

Druhým důležitým problémem je udržování čistoty kontejneru. Je třeba ho pravidelně umývat, takže je dobré, že tuto činnost lze provádět rychle a efektivně. Nádoba na jídlo by proto měla být relativně jednoduchá, bez zbytečných zákoutí. Materiál, ze kterého je vyroben, ovlivňuje hygienu nádoby. Plastové se nejsnadněji čistí a dezinfikují. V případě tkanin byste měli zvážit jejich praní a pozdější sušení - což trvá mnohem déle než standardní praní v dřezu. Kovové nádoby na krmivo by měly být důkladně osušeny, aby nezačaly rezivět, a měli byste také věnovat pozornost tomu, aby nedali krmivu kovovou vůni a chuť, kterou většina psů nemá ráda a vyhýbá se jí.

Měli bychom zvolit kontejner na granule s přihlédnutím k množství jídla, které obvykle kupujeme. Kontejner by měl být spíše plný, není třeba kupovat větší kontejner, protože bude po většinu času prázdný. Pokud máte velkou nádobu a extrémně malé balení potravin - vložte granule do nádoby v původním obalu.

Je dobré, když má kontejner na granule malý nalévací otvor. Tím se sníží přístup vzduchu, prachu a znečišťujících látek ke krmivu. Rovněž se zvýší těsnost celého kontejneru.

Jak skladovat konzervy pro psy?

Mokré jídlo po otevření musí být skladováno v chladničce. Vzhledem k prostupu a kombinaci pachů v chladničce jsou dobrým řešením vhodné nádoby na skladování konzerv nebo víka na konzervy. Kromě chutí a aromatických vlastností, jako v případě granulí, minimalizují riziko mikrobiálního růstu v krmivu a udržují jídlo vlhké.

Víčka na konzervy jsou skvělým řešením pro lidi, kteří své psy krmí konzervami denně nebo i jen příležitostně. Víčka jsou k dispozici v různých velikostech, lze je mýt v myčce, jsou plochá a dokonale přilnou k okrajům plechovek.

Jak mohu skladovat pamlsky pro psy?

Pochoutky pro psy lze skladovat ve vzduchotěsných malých nádobách, jako jsou nádoby na suché potraviny. Zajistí nedostatečný přístup vzduchu, svěžest, křupavost a aroma. Jiné než suché pochoutky lze skladovat v původním obalu a ukládat do větších krabic.

Při tréninku se psem budou nejlepším řešením tašky na pamlsky. Jsou navrženy s ohledem na trénink - umožňují snadný a rychlý přístup k pamlskům, otevírají se hladce a jsou vyrobeny ze snadno čistitelných materiálů. Nejčastěji jsou tašky na tréninkové občerstvení vyrobeny z tkaniny, takže je nejlepší zvolit vhodný model, jehož materiál nezachytí zbytky lahůdek a rychle vyschne.