Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

veterinární krmivo pro kočky

Značka
Životní fáze
Plemeno
Velikost balení
Příchuť
Speciální krmiva
Cena
-

Někdy se u našich domácích mazlíčků objeví zdravotní problémy. Kromě odborné veterinární péče je v tomto období vhodné poskytnout kočce specializované krmivo, které podpoří proces hojení. Jak si takové potraviny vybrat?.

Co jsou to speciální potraviny?

V životě kočky jsou chvíle, kdy potřebuje speciální péči. Veterinář předepíše konkrétní léky, doporučí vhodný postup. Podporou veterinární léčby jsou pak veterinární krmiva pro kočky a specializovaná krmiva, která obsahují složky podporující rychlejší zotavení nebo urychlující léčbu. Kočky nezřídka trpí urologickými a trávicími problémy (včetně obezity), problémy s kůží a srstí. Některé z nich jsou alergické - těmto zvířatům je určeno hypoalergenní krmivo pro kočky . Dalším typem profesionálního krmiva je například krmivo pro sterilizované kočky, určené pro zvířata, která prošla sterilizací.

Specializované krmivo pro kočkymůže být v mokré nebo suché formě. Složení krmiva pro kočky bychom měli věnovat velkou pozornost. Mělo by splňovat nutriční potřeby chlupatého zvířete z hlediska nedostatků způsobených nějakou nemocí, dočasným problémem nebo aktuálním zdravotním stavem.Krmivo pro kočky po sterilizaci.

Poststerilizační krmivo pro kočkyje speciální druh krmiva určený pro zvířata, která byla sterilizována, tj. vykastrována. V tomto období potřebuje zvíře více odpočinku, proto by měla být strava zaměřena na urychlení regenerace. Protože se kočka méně pohybuje, nemělo by být krmivo příliš těžké a tučné, aby nezpůsobilo další problém - nadváhu. Čím krmit kočku po kastraci? Jednou z takových směsí je Royal Canin Regular Sterilised 4 kg, ve které najdeme vyšší obsah bílkovin při relativně nízkém zastoupení tuku. Složení obsahuje např. sušené drůbeží bílkoviny, kukuřici, rostlinnou vlákninu, rýži, řepné řízky, minerální soli, rybí tuk a sójový olej.Naproti tomu Purina Pro Plan Sterilised Optirenal 8+2kg je suché krmivo pro kočkypo sterilizaci s unikátní recepturou Optirenal, která podporuje funkci ledvin a minimalizuje riziko vzniku močových kamenů. Toto specializované krmivo pro kočky obsahuje lososa, krůtí maso, rýži, kukuřici, sušená vejce, kvasnice a rybí tuk. Obsahuje až 41 % bílkovin a 12 % tuku.

Krmivo pro kočky s urologickými problémy

Některá zvířata mají problémy s močovými cestami. Specializované krmivo pro kočkukteré byla diagnostikována porucha související s fungováním urologického systému by mělo podporovat fungování tohoto systému a například zlepšovat buněčný metabolismus.Jedním z takových krmiv je Fitmin Purity Urinary Turkey 400 g, ve kterém nechybí mimo jiné tyto složky: krůtí maso, kuřecí maso, vepřová játra, sušené rybí maso (treska, konger) a sušené drůbeží maso (treska, konger).Jedním z takových krmiv je Fitmin Purity Urinary Turkey 400 g, ve kterém nechybí takové složky jako krůtí maso, kuřecí maso, vepřová játra, sušené rybí maso (treska, konger, sardinka), farmářské brambory, zelený hrášek, řepné řízky, jablka, slepičí vejce, za studena lisovaný olej z norského lososa, lněné semínko a komplex bylinek. Bílkoviny zde dosahují 34 % a tuky 20 %. Další urinární krmivo pro kočkyje například Royal Canin Urinary Care 2x4kg. Byl vyvinut pro ochranu močových cest koček. Správná koncentrace soli v přípravku zajišťuje snížení koncentrace soli a snížení pH moči. Účinnost této potraviny byla prokázána ve studiích, které ji srovnávaly s kontrolní potravinou. Obsahuje sušené drůbeží bílkoviny, kukuřici, rýži, pšenici, rostlinnou vlákninu, kukuřičnou mouku, minerální soli, řepné řízky, kvasnice a rybí tuk. Obsah bílkovin se zde odhaduje na 33 %, tuků na 13 %..

Krmivo pro kočky pro lesklou srst a zdravou kůži

Snad každý majitel kočky si přeje, aby jeho kočka měla zdravou kůži a krásnou, upravenou srst, kterou je příjemné hladit. Proto existuje skupina krmiv pro kočky specializovaná na výběr živin, které se starají o výše uvedené kočičí vlastnosti..

Royal Canin Care Hairball Gravy - Salsa 85 g je mokré krmivo pro kočkys citlivou kůží a srstí. Obsahuje mimo jiné maso a výrobky živočišného původu, obiloviny, rostlinné bílkovinné extrakty, minerální látky, oleje a tuky a kvasnice. Obsah vlhkosti se odhaduje na 82 % a bílkovin na 7 %.Stejná značka nabízí mimo jiné i další produkt pro udržení zdravé kůže a srsti ve skvělé kondici. Intense Beauty 12x85g se skládá z masa a živočišných produktů, ryb a rybích derivátů, obilovin, rostlinných bílkovinných extraktů, olejů a tuků a minerálních látek. Obsah vlhkosti je 78 %, bílkovin 12 % a tuku 3,7 %..

Krmivo pro obézní kočky

Kromě výše uvedených krmiv existují i další specializovaná krmiva pro kočky, například s citlivým trávicím systémem, se sklonem k přibírání na váze nebo s diagnostikovanou nadváhou.Jednou z nabídek je produkt Animonda Integra Protect Sensitive Pute + Reis 100 g. Toto mokré krmivo pro kočky obsahuje mimo jiné jehněčí maso, rýži a řepkový olej. Potraviny jsou lehce stravitelné a šetrné k metabolickým procesům. Obsah vlhkosti ve směsi je 80,5 %, obsah bílkovin je udržován na 9 % a obsah tuku na 5 %..

Dalším příkladem společnosti, která věnuje zvláštní péči ochraně kočičího trávicího systému, je Purina. V suchém krmivu pro kočky Purina Pro Plan Delicate 400 g, které záměrně podhodnocuje množství bílkovin, je mimo jiné obsaženo krůtí maso, rýže, hrách, vejce, kukuřice nebo rybí tuk. Měli bychom si uvědomit, že základem jakékoli terapie je dodržovat doporučení veterináře. Po konzultaci s tímto lékařem je vhodné vybrat nejlepší krmivo pro kočky, které podpoří základní léčbu konkrétních zdravotních problémů zvířete.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Close
pixel