Expresní doručování
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 799 Kč

Krmivo pro kočky podle životní fáze

Kočka potřebuje vyvážené krmivo, které poskytuje snadno stravitelné živočišné bílkoviny, tuky, minerály a vitamíny. Takové krmivo je pro kočky kompletní, ale v závislosti na věku by se měl podíl analytických složek lišit.

S věkem dochází k určitým změnám přirozeně v těle a ve fungování určitých systémů. Snižuje se metabolismus a snižuje se chuť k jídlu. Kočky se pohybují méně, jejich imunitní systém je slabší a zvyšuje se riziko onemocnění kloubů. Správně vybrané krmivo pro každou životní fázi může zmírnit rostoucí stárnutí těla a umožnit koťatům optimální růst, šetřit energii dospělým kočkám a zdravé stárnutí seniorům.

Jaké krmivo pro kočky bych si měl vybrat podle věku své kočky?

Měli byste se rozhodnout pro konkrétní formu krmiva, ať už chcete své kočce dát suché nebo mokré krmivo. Při výběru stojí za to znát všechny výhody a nevýhody tohoto druhu jídla. To vám umožní vědomě upravit výživu vaší kočky. Mělo by být důležité, co má a má naše kočka raději. Suché jídlo je k dispozici ve velkých pytlích, které vydrží dlouhou dobu, a je také vhodné sloužit a dát do kočičí mísy. Mokrá krmiva jsou biologicky vhodná pro kočky, pokud mají vysoký obsah masa, bez obilovin, jsou nejlépe stravitelnou potravou pro masožravé kočky.

K dispozici jsou krmiva pro koťata, dospělé kočky a seniory.

Krmivo pro koťata

by mělo obsahovat vysoký obsah živočišných bílkovin, aby byl zajištěn optimální růst a vývoj mladého organismu. Granule pro koťata je obvykle malé a snadno se konzumuje, což kotěti brání v udušení. Kočky do 1 roku věku by měly dostávat krmivo bez omezení v pravidelnou denní dobu. Intenzivní růst vyžaduje velkou dávku energie a živin.

Krmivo pro dospělé kočky

je přizpůsobeno specifickým potřebám každého jednotlivce. Jsou vyvážené a obsahují základní živiny. V závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat krmivo pro neutry, čistokrevné kočky a krmivo, které se postará o krásnou srst a zdravou pokožku.

Krmivo pro seniory

má sníženou energetickou hodnotu, aby nevedlo k nadměrnému přibývání na váze. Senioři mají také citlivé klouby a křehký žaludek. Granule pro starší kočky by měly být dobře stravitelné, s vyšším podílem masa, s celou řadou vitamínů a aminokyselin. Krmivo pro seniory musí posílit imunitu kočky.