Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Příznaky alergie u psů

2022-06-29
Příznaky alergie u psů

Alergie u psů se projevují především kožními problémy, které způsobují svědění, pálení a bolest. Někdy se však alergie u psů projevuje mimo jiné také kýcháním nebo průjmem. Zjistěte, jak se vypořádat s alergiemi u psů, čím krmit, co doplňovat a jak se o svého mazlíčka starat. Měli byste jít s alergií k veterináři?

Jaké jsou příznaky alergie u psa?


Alergie je nesnášenlivost potraviny nebo inhalační látky imunitním systémem. V důsledku kontaktu s alergenním produktem (např. kuřecím masem, složkami obojku proti blechám nebo klíšťatům) nebo vnějším faktorem (např. plísněmi, pyly stromů atd.) se u alergického psa objeví řada alergických příznaků.
Alergie u psů nejsou vzácné a nejčastěji se projevují kožními vyrážkami a lézemi, které si pes olizuje, škrábe nebo dokonce kouše (některá zvířata si doslova ukusují kousky kůže, které svědí a štípou).

Jaké mohou být další příznaky alergie u psa?

Alergické potíže se projevují mimo jiné lupy, vypadáváním vlasů, kýcháním, dýchacími potížemi, výtokem z nosu, průjmem, nechutenstvím, nervozitou nebo výkyvy nálad. Příznaky alergie se mohou lišit v závislosti na alergizující látce, ale většinou se projevují kožními příznaky.


Co dělat s alergiemi u psů?


Pokud u svého psa zaznamenáte tyto příznaky alergie, nepoužívejte žádné léky ani přírodní prostředky na vlastní pěst. Nejprve vezměte svého mazlíčka k veterináři. Veterinář se vás podrobně zeptá, co váš pes jí, kolik jí a kdy a jaké používáte přípravky pro péči o něj. Pes bude také vyšetřen na přítomnost blech, kousnutí hmyzem nebo klíšťat. Váš pes pravděpodobně dostane speciální veterinární krmivo nebo doporučené krmivo pro psy s alergií a případně vhodné doplňky na podporu imunitního systému. Často se také zavádí správná péče o kůži a srst pomocí bezpečné hypoalergenní psí kosmetiky.

Léčba alergií u psů je založena na odstranění alergenní složky. Pokud je však obtížné jej ihned identifikovat, měla by se k identifikaci nepřítele použít dieta, která vylučuje další složky potravy. Je to zdlouhavá práce, ale jakmile zjistíte zdroj alergie, budete vědět, co psovi nedávat.

Krmivo pro alergické psy
V obchodě Max&Mrau nechybí krmivo pro alergické psy. Níže uvádíme několik příkladů.

  • Pro psy trpící potravinovými alergiemi doporučujeme řadu Vet Life UltraHypo Dog. Jedná se o krmivo, které lze použít jako eliminační dietu, vyznačující se vysokou stravitelností, bohatstvím antioxidantů, přítomností hydrolyzovaných rybích bílkovin a absencí rostlinných bílkovin. Toto dietní krmivo pro psy pomáhá snižovat potravinovou intoleranci na živiny a podporuje léčbu atopie.
  • Z této řady stojí za pozornost také krmivo pro domácí mazlíčky s potravinovými alergiemi - Farmina Vet Life Hipo Fish&Potato Dog. Jedná se o suché krmivo pro psy, které neobsahuje obiloviny.
  • Dalším návrhem je Royal Canin , což je suché krmivo pro psy s pečlivě vybranými zdroji bílkovin nejvyšší kvality. Speciální složení tohoto kompletního krmiva je určeno pro zvířata s podrážděnou a svědivou kůží.
  • Léčivé krmivo s lososem Arion Health&Care Hypoallergenic Small Breed - je další nabídkou, tentokrát určenou pro dospělé psy malých plemen, kteří mají problémy s kožními alergiemi.
  • Výrobce Brit zase přichází s hypoalergenním krmivem pro aktivní psy Brit Care Endurance Duck&Rice.

Vitamíny pro alergické psy

Vitamíny pro psy s alergickými problémy jsou poměrně běžným způsobem, jak podpořit oslabený imunitní systém a urychlit regeneraci kůže a srsti vašeho domácího mazlíčka. Na stránkách našeho obchodu najdete mimo jiné doplňky stravy pro alergické psy, jako je například Dolfos Dolvit Allergy. Přípravek je ve formě tablet, které přirozeně podporují boj proti alergiím různého původu. Kromě toho vykazují protizánětlivou aktivitu, inhibují sekreci histaminu a blokují alergické reakce.
Dalším doplňkem je přípravek na kůži a srst Dolfos Dolvit Beta Carotene & Biotin Forte, který obsahuje mimo jiné biotin, aminokyseliny a zinek, díky nimž je srst a kůže psa lesklá a vypadá krásně a mladě.

Vetexpert VetoSkin je přípravek pro psy a kočky s dermatologickými problémy, které se projevují suchou, matnou a padající srstí a šupinatou kůží. Zlepšuje funkci pokožky a působí jako prevence proti suché pokožce.


Produkty péče pro alergické psy


Jedním z takových výrobků je ekologický šampon pro psy BIO Shampoo Sensitive. Poskytuje jemnou péči o citlivou pokožku. Obsahuje přírodní složky, jako je hydratační gel z aloe vera, třezalka tečkovaná, která zklidňuje podráždění, a černý rybíz s ochrannými účinky. Kosmetika neobsahuje parabeny, silikony ani barviva a má neutrální pH.
Za pozornost stojí také šampon pro psy Dermapharm BioEligo. Tento zklidňující a promašťující přípravek bez vůně byl vytvořen z rostlinných výtažků z polských luk. Je ideální pro citlivou pokožku se sklonem k podráždění a alergiím.

Doporučené

pixel