Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Kočičí zajímavosti. 12 faktů o kočkách, které byste měli znát

2022-08-08
Kočičí zajímavosti. 12 faktů o kočkách, které byste měli znát

Většina milovníků zvířat chce znát speciální informace o domácích tvorech, zejména o těch přátelských, jako jsou kočky. Proto vás dnes seznámíme se zajímavostmi o kočkách.

Pravdy a mýty o kočkách
Níže uvádíme několik méně známých faktů o kočkách, které vás jistě zaujmou a někdy i ohromí. Z velkého množství informací jsme vybrali pár zajímavostí o domácích kočkách.


Zde jsou:

 • Stejně jako lidé mají jedinečné otisky prstů, kočky mají jedinečné i... nosy. Ano, každá kočka má jiný nos a právě touto částí těla se naše kočky navzájem zdraví.
 • Další anatomickou zvláštností je stavba kočičích klíčních kostí, které jsou mnohem menší, nejsou připojeny k ramennímu kloubu a jsou ukryty ve svalech. Díky tomu se náš mňoukající chráněnec může protáhnout i malou mezerou.
 • Když už jsme u mňoukání - je zajímavé, že kočky vydávají více než 100 různých zvuků. Oproti tomu pes vydává jen asi 10 zvuků.
 • Kočky jsou obvykle pouze praváci (používají především pravou tlapku), zatímco kocouři jsou maníci (používají levou tlapku).
 • Další neznámou skutečností o kočkách je, že mají neobvyklou stavbu drápů, které směřují pouze jedním směrem, což jim velmi usnadňuje šplhání na strom, ale obvykle mají problémy se slézáním dolů.
 • Naši čtyřnozí mazlíčci rádi spí. Touto "činností" stráví až dvě třetiny svého života. Pohodlný pelíšek pro kočky, jako je měkký polštář od MyKotty (potah polštáře je vyroben ze 100 % bavlny), je ideální pro lenošení.
 • Naši domácí tygři jsou ve skutečnosti skutečně příbuzní divokým tygrům. DNA obou koček je z více než 95 procent vzájemně kompatibilní.
 • Odtud pochází další novinka o našich mourcích - láska k lovu, pronásledování kořisti, ale také ke hře. Škrabadlo pro kočky od MyKotty může být ideálním hřištěm, ale také pomůckou pro tření drápků. V obchodě Max&Mrau je k dispozici mnoho typů multifunkčních škrabadel jedinečných tvarů, například Vigo a Lui. Jsou ručně vyráběné, a co je důležité, jsou šetrné k životnímu prostředí. Kočka může na škrabadlo mimo jiné skákat a měli byste vědět, že kočka je docela skokan, protože dokáže vyskočit šestinásobek své vlastní délky.
 • Kastrované kočky se obvykle dožívají o několik let více než jejich nekastrované protějšky.
 • Průměrná kočka nesnáší vodu, protože její srst nemá voděodolné vlastnosti. Existuje však plemeno koček, které rádo plave, ba co víc - umí se i potápět. Mluvíme o kočce rybářské.
 • Naši mňoukající kamarádi nepoznají sladkou chuť, takže je sladké krémy nelákají.
Zobrazit další položky z Srpen 2022

Doporučené

pixel