Dodání do 5 dnů
Odborné rady
Vrácení zdarma do 40 dnů
Doprava zdarma od 699 Kč

Co by měla jíst kočka?

Proč je výběr správného krmiva pro vaši kočku důležitý?

Když si pořídíte kočku, mnoho pečovatelů si klade otázku, jak ji krmit, aby byla zdravá a dlouho se těšila ze života?Rozhodnutí o výběru krmiva je velmi důležité a mělo by být učiněno na základě spolehlivých informací.

Na začátku je dobré se na svého mazlíčka podívat a uvědomit si, že jako zástupce jiného živočišného druhu než my lidé, má jiné potřeby a preference, takže to, co je dobré pro lidi, se pro kočky nedoporučuje. Kočky patří k nemilosrdným masožravcům, kteří nejsou schopni fungovat bez potravy živočišného původu, protože jen v ní jsou pro tento druh nezbytné živiny. Je však důležité vědět, že masožravost neznamená pouze konzumaci masa, tedy kosterní svaloviny, ale také konzumaci tzv. živočišných produktů, jako jsou játra, slezina, srdce, žaludek a střeva. Z tohoto důvodu obsahují hotová krmiva pro kočky ve svém složení různé živočišné produkty. Při výběru vhodného krmiva pro kočku je navíc důležité mít na paměti, že kočka zdědila po svých předcích mnoho vlastností, které mají velký vliv na její stravu, preference a stravovací návyky.

Správné krmivo pro vaši kočku

Správné krmivo pro kočku musí splňovat mnoho podmínek, aby podpořilo zdraví a pohodu vašeho domácího mazlíčka. Mělo by být kompletní a vyvážené, tj. poskytovat všechny potřebné živiny ve správném množství a poměru, bezpečné, tj. neobsahovat nic, co by mohlo zvířeti poškodit, být stabilní z hlediska poměru živin pro pohodlné trávení, dobře stravitelné a chutné. Udržet všechny tyto vlastnosti v krmivu pro domácí zvířata je obtížné - zejména s ohledem na vyváženost a konzistenci takové stravy a často také z hlediska bezpečnosti (např. u zvířat krmených syrovým masem). Proto je velmi dobrým řešením používat kompletní hotové krmivo přizpůsobené nutričním potřebám kočky v různých fázích života (např. junior, senior), s různou úrovní aktivity (např. pro nevycházející a aktivní kočky) nebo v různých fyziologických stavech (např. pro kojící nebo kastrované kočky). Kromě toho jsou hotová krmiva k dispozici v mnoha chuťových variantách a formátech (např. granule a sáčky pro kočky nebo různé druhy kapsiček či konzerv), což splňuje jedinečnou a instinktivní potřebu koček měnit chuť a strukturu krmiva.

Kočičí stravovací návyky:

  • kočka potřebuje alespoň 4-8 jídel denně
  • kočka často přijímá malé množství potravy (i v noci)
  • kočka má ráda čerstvé potraviny s přitažlivou chutí a vůní
  • kočka je vybíravá, pokud jde o teplotu jídla (musí být alespoň pokojová teplota)
  • kočka ráda mění chuť a strukturu svého jídla


Vyberte pro svou kočku to nejlepší krmivo