Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Bezpečnost koček doma v létě

2022-08-01
Bezpečnost koček doma v létě

Bezpečnost kočky v domácnosti, ale i mimo ni, pokud vlastníme venkovní zvíře, by měla být jednou z našich priorit. Co může ohrozit našeho domácího mazlíčka v bytě a venku? Jak zabezpečit náš domov v létě, aby byl náš čtyřnohý přítel plně chráněn, ale zároveň se cítil pohodlně?

Co může kočku v létě ohrozit?

V létě, stejně jako v jiných ročních obdobích, může na kočku, která nechodí na dvůr, číhat mnoho nebezpečí. Jedním z nebezpečí jsou pootevřená okna nebo, nedej bože, dokořán otevřené balkonové nebo terasové dveře. I malou mezerou mezi okenním rámem a oknem může naše zvědavá kočka proklouznout ven. Zde na ní čekají různá nebezpečí, jako jsou rychle jedoucí auta a motorky nebo nepřátelské chování ostatních lidí či zvířat.
Dalším faktorem, na který je třeba si dát v domácnosti obzvlášť pozor, jsou rostliny v květináčích. Některé z nich, jako například břečťan nebo fíkus, jsou jedovaté. Přestože jsou kočky masožravá zvířata, která milují maso, mohou být v pokušení ze zvědavosti sníst list hrnkové rostliny. Proto se vyplatí, když vlastníte malého tygra, nákup pokojových rostlin znovu zvážit.
Tento mručící čtyřnohý tvor se dokáže dostat do různých koutů našeho domu, takže všechny otvory v podlaze, neuzavřené skříně, netěsnící dvířka praček, sporáků a sušiček pro něj mohou být smrtící. Je to proto, že kotě se může zaklínit v jakémkoli otvoru.

Při odchodu z domu odpojte elektrické spotřebiče ze zásuvek, zejména žehličku, zajistěte přístup ke sporáku apod.
Stojí za to zvážit, jakou ochranu proti kočkám ve svém domě zavést.

Domov bezpečný pro kočky

Abychom kočku udrželi v bezpečí a zároveň se u nás cítila dobře, měli bychom udělat několik preventivních opatření. Především nechte okna, balkonové a venkovní dveře zavřené. Dobrým řešením, jak do bytu vpustit trochu vzduchu, zajistit mu vzdušnost a zároveň zabránit kočce v útěku, je instalace speciálních bezpečnostních sítí na okna a dveře.

Kromě toho bychom měli uklidit nebo schovat veškeré vybavení nebo drobnosti, které by mohly ohrozit domácího tygra při zkoumání jeho malého světa, jako jsou dlouhé kabely, skleněné nádobí apod. Musíme také zavřít dveře od pračky, sporáku, sušičky, skříněk a zajistit přístup k elektrickým spotřebičům.

Kočka by se měla v našem domově cítit dobře, a proto jí poskytněte prostor pro její potřeby. Měli byste proto zajistit prostor pro kočičí pelíšek, škrabadlo, odpadkový koš a misky na jídlo a pití. Pokud náš domácí masožravec zůstane dlouho sám doma, poskytněme mu zábavu, aby se nenudil a měl čas vymýšlet "hlouposti". K tomu se skvěle hodí hračky pro kočky. Celý uvedený sortiment lze zakoupit v internetovém obchodě Max&Mrau.

Jakou ochranu oken mám pro svou kočku použít?

V našem online minimarketu si můžete pořídit také hrazdu pro kočky na okna a dveře, která ochrání vašeho mazlíčka před nebezpečím vnějšího světa. Značka Trixie navrhuje instalaci bezpečnostní okenní sítě obdélníkového tvaru, která se vkládá shora a/nebo zespodu po otevření okna, a také boční mříže (vodorovné/šikmé). Popsané kovové mřížky jsou vhodné k přišroubování nebo přilepení. Úhlopříčné mřížky lze přilepit páskou nebo přišroubovat dodanými šrouby. Tento typ ochrany zakrývá všechny mezery v okně nebo dveřích, které by kočka mohla využít k proniknutí ven. Zabraňuje také jeho zaklínění v okenní mezeře. Výrobky jsou estetické, takže svým vzhledem nenarušují design domácnosti. Instalace ochranných mříží není složitá.

Poskytují kočce ochranu na zahradě nebo před odchodem na rušnou ulici.

Kočičí dvířka

Dvířka pro kočky jsou ideálním řešením pro kočky, které jsou společenské, ale také pro jejich majitele. Náš mazlíček může jít do domu a z domu, kdykoli se mu zachce, a my nemusíme neustále běhat ke dveřím, abychom ho pustili ven nebo dovnitř. Dobrým nápadem jsou také kočičí dvířka do koupelny, zejména pokud je v ní umístěn záchůdek. S tímto zařízením nemusíme pamatovat na to, abychom otevřeli dvířka, aby se kočka usadila.

Náš obchod nabízí dvoucestná dvířka pro kočky od společnosti Trixie. První z nich, o rozměrech 20x22 cm, má dvě funkce: může být zcela otevřený nebo zcela uzavřený. Jejich instalace není obtížná. Jsou vybaveny průhlednou klapkou, která funguje na principu kyvadla. Obvodové těsnění a magnetická západka, kterými jsou dveře vybaveny, je chrání před náhodným otevřením.

Lokalizační vysílače Cat

Bez ohledu na to, že naše zvíře chráníme před opuštěním domu, může nás přelstít a využít chvíle naší nepozornosti k samostatnému prozkoumání okolí. Proto je vhodné nosit navíc lokátor koček s vysílačem GPS. Doporučujeme výrobek NotiOne, který je velmi dobrým zařízením pomáhajícím najít ztracené zvíře a zároveň vypadá velmi elegantně. Zařízení ve spojení s aplikací NotiOne v telefonu funguje bezdrátově. Do chytrého telefonu nebo jiného typu mobilního telefonu je odeslán signál, který udává, kde se kočka právě nachází. Na mapě zařízení se zobrazí značka označující polohu zvířete. Zařízení má omezení vzdálenosti, protože funguje do 90 metrů. Kočičí štítek je odolný vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako je déšť, prach a písek. Lze jej použít i k nalezení cenností, jako jsou klíče nebo dokonce jízdní kolo.

Zobrazit další položky z Srpen 2022

Doporučené

pixel