Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

vzdělávací hračky pro kočky

Životní fáze
Velikost balení

Mrau nikdy nepatřil k nejpracovitějším domácím mazlíčkům. Obvykle se raději rozvaloval na pohovce a občas si zahrál nějakou hru nebo navštívil sousedství, aby se seznámil s kočkami. Z tohoto pravidla však existuje výjimka. Našeho odborníka nikdy nebylo třeba zvlášť povzbuzovat k učení. Ačkoli si nejsme jisti, vše nasvědčuje tomu, že za tento spěch za poznáním může motivace v podobě pamlsků. Mrau však raději trvá na tom, že je pouhým intelektuálem. K motivaci se mimo jiné používají i vzdělávací hračky pro kočky.

Jaké jsou vzdělávací hračky pro vaši kočku?

Ačkoli se vzdělávací hračky pro kočky liší velikostí, tvarem nebo způsobem působení, všechny mají společné to, že podporují rozvoj kočky prostřednictvím řešení problémů. Tuto pozitivní stimulaci umožňují pamlsky. Fungují jako odměna za správné splnění úkolu, stejně jako při tréninku. Rozdíl je však v tom, že vzdělávací hračky pro kočky předpokládají, že si kočka osvojí novou dovednost sama, bez vedení.

Oblíbené vzdělávací hračky pro kočky v podobě desek

Klasické vzdělávací hračky pro kočky jsou svým způsobem obdobou lidských stolních her. I ty nutí kočku k intelektuálnímu úsilí, aby nakonec zvítězila, tj. aby získala vysněný pamlsek, kterým je obvykle suché krmivo nebo pamlsek. Vzdělávací hračky pro kočky v podobě desek mohou mimo jiné obsahovat páčky, posuvná víka a malé úkryty. Hádanky mají mnoho řešení, takže kočičí mysl musí trochu zapracovat, než se šťastně dostane ke své výhře. Různé modely dostupné v naší nabídce a vybrané naším odborníkem odpovídají různým úrovním obtížnosti. Mrau také začínal s nejjednoduššími deskovými hrami a dnes je na ně specialistou.

Vzdělávací hračky pro kočky ve tvaru hrušky

Poněkud jednodušší, ale pozornost vašeho mazlíčka pohlcující jsou vzdělávací hračky pro kočky ve tvaru hrušky. Jak fungují? Díky zatíženému dnu se hračka při šťouchnutí kočičí tlapkou pohupuje. Na jeho povrchu je alespoň jeden otvor, kterým vychází potrava. Tímto způsobem zvíře zlepšuje svou techniku, přesnost a vynalézavost. Mrau se díky tomu naučil trpělivosti.

Věž Labyrint

Zajímavými vzdělávacími hračkami pro kočky jsou bludiště ve tvaru věže. Jejich činnost je založena na posunování bloku s pamlskem po bludišti tak, aby se nacházel nad otvorem. Pak pamlsek spadne o úroveň níže a náš hráč se přiblíží úspěchu, ale musí akci opakovat. Na poslední úrovni má kotě již volný přístup k výhře. Intelektuální úsilí se vyplatí!

Vzdělávací hračky pro kočky s otvory

Vzdělávací hračky pro kočky, které mají tvar geometrických obrazců s otvory, patří mezi nejjednodušší a zároveň u koček oblíbenější. Mrau je stejně jako mnoho dalších zástupců jeho druhu průzkumník. Otvory, jejichž velikost dokonale odpovídá kočičí tlapce, si přímo říkají o prozkoumání. Ve které z nich dnes najdete pamlsek?

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Close
pixel