Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

substráty a podestýlky pro morčata

Mrau ví o podestýlce a stelivu vše, a proto nám pomohl najít ideální produkty pro vaše morče. Dno klece by mělo být vystláno, aby se do něj mohla vsáknout moč, které morčata vylučují velké množství. Mrau však varuje, že borové a cedrové piliny se pro tato zvířata nedoporučují, protože jejich éterické oleje dráždí dýchací cesty morčat. Používání tohoto typu pilin může zvýšit riziko onemocnění dýchacích cest u morčat.

Nejlépe je měnit morčatům podestýlku každý den nebo alespoň dvakrát týdně a nezapomenout každý den vyčistit klec od odpadků.

Jaký substrát pro morče?

Společnost Mrau po další konzultaci s Maxem rozhodla, že nejlepším substrátem pro morčata jsou piliny, které se vyznačují dobrou savostí a výjimečnou měkkostí, takže nedráždí jemné tlapky morčat. Další výhodou prachu jako podestýlky pro morčata je jeho vysoká účinnost, i při každodenní výměně substrátu je velké balení opravdu dostačující pro dlouhodobé používání. Piliny vybrané společností Max a Mrau mají svěží ovocnou vůni, která nejenže pomáhá maskovat nepříjemné pachy exkrementů v místnosti, kde se nachází klec prasete - díky obsahu přírodních éterických olejů ve složení se zvíře také více uvolní. Dřevěné piliny jsou zcela bezprašné a k jejich výrobě byly použity pouze přírodní složky, včetně potravinářského barviva, které je pro zvířata zcela bezpečné, a to i v případě požití.

Jaký druh podestýlky pro morče?

Společnost Mrau kategoricky varuje, že u morčat se nepoužívají samozhutňující štěrky, které mohou představovat riziko pro jejich zdraví. Ty jsou vytvořeny z látek, které jsou pro prase jedovaté a které by mohly být v případě požití nebezpečné. Nejvíce doporučovaná podestýlka pro morčata je vytvořena ze dřeva a nehrudkuje. Je však třeba mít na paměti, že jako poměrně tvrdý materiál mohou být pro prase nepohodlné a pro jemné tlapky našich mazlíčků dokonce nebezpečné. Abyste tomu zabránili, doporučuje společnost Mrau používat speciálně vytvořenou, plně propustnou podložku Dry-bed, která poskytuje suchý povrch a odvádí pod něj veškeré tekutiny. Při použití tohoto roztoku mějte na paměti, že Dry-bed nelze použít samostatně, protože se nejedná o absorpční materiál a musí být kombinován s podestýlkou nebo nití pro morčata.

Nejlepší substráty a podestýlka pro morčata

Bez ohledu na to, jaký typ substrátu pro svého mazlíčka zvolíme, substrát a podestýlka pro morčata nabízené v této kategorii jsou nejvyšší kvality. Jak to víme? Náš houževnatý tester a odborník na měkké povrchy Mrau strávil dlouhé hodiny lenošením a podle svých slov testováním výrobků v této kategorii. Díky jeho nezpochybnitelné práci jsme si jisti, že nabízíme jen ty nejkvalitnější substráty, neuvěřitelně měkké a s příjemnou, nedráždivou vůní. Zbývá nám jen zajistit, aby nabízené produkty byly k dispozici za nejlepší ceny a v širokém sortimentu.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Nesouhlasím
Souhlasím a chci přejít na stránku
pixel