Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

přípravky proti blechám a klíšťatům pro kočky

Značka
Velikost balení

Ochrana kočky před parazity

Vyplatí se to, a pokud ano, jaký je nejlepší způsob ochrany kočky před parazity? Pomůžeme vám najít nejúčinnější prostředky na ochranu vašeho domácího mazlíčka před klíšťaty, blechami a dalším hmyzem.

Vyplatí se chránit kočku před parazity? Kočka je jako každý živý organismus náchylná k napadení vnějšími parazity, jako jsou blechy, klíšťata a jiný hmyz. Červi se živí krví našich domácích mazlíčků, ale mohou také přenášet nebezpečné nemoci, jako je borelióza nebo babezióza. Klíšťata jsou obzvláště nebezpečnými nepřáteli koček. Je však vhodné poskytnout našemu mazlíčkovi ochranu i před zdánlivě nevinnými komáry, protože intenzivní škrábání po kousnutí hmyzem může vést k vážným kožním problémům. .

Dalším důležitým argumentem pro to, abyste svému domácímu mazlíčkovi poskytli dostatečnou bariéru proti napadení parazity, je skutečnost, že se mohou přenést na členy domácnosti. To se týká především nebezpečných klíšťat. Zejména v této souvislosti bychom měli dbát nejen na správnou přípravu kočky na kontakt s vnějším světem, ale také na čistotu a bezpečnost jejího pelíšku, škrabadla atd. Čím více se zaměříme na dobrou ochranu našeho domácího mazlíčka před vnějšími parazity, tím lepšímu zdraví a kondici se bude těšit.

Jak chránit kočku před parazity

Proto místo toho, abychom přemýšleli, zda se vyplatí chránit kočku proti klíšťatům, blechám nebo komárům, je lepší se zeptat, jak to udělat. Na trhu s příslušenstvím pro domácí zvířata je k dispozici spousta produktů na ochranu našich mazlíčků před parazity. Patří mezi ně například obojek proti klíšťatům pro kočky, obojek proti blechám nebo obojek, který chrání proti oběma druhům hmyzu. Kromě toho si můžete pořídit také tekutiny, spreje nebo kapky na odpuzování komárů a jiného kousavého hmyzu. .

Podle toho, jaký přípravek použijeme, jej budeme aplikovat odlišně. V případě obojku proti parazitům většinou stačí, když jej nasadíte na krk voříška a on bude plnit svou úlohu několik týdnů nebo i déle. Po uplynutí této doby bychom měli obojek vyměnit za nový. Někdy v období od března do října, tedy v období největší aktivity klíšťat, je třeba takové obojky použít několikrát..

Pokud se však rozhodnete pro jiný typ ochrany, například pro antiparazitní sprej, někdy jej budete muset použít před každým pobytem venku, v jiných případech jednou za několik dní.

Ochrana koček proti blechám

Jak poznáte, že má váš domácí mazlíček problém s blechami? Především intenzivním, až vytrvalým škrábáním, a dokonce kousáním a olizováním srsti. Blechy jsou obtížně identifikovatelní nepřátelé, protože jsou velmi malé, měří jen několik milimetrů. Proto je obtížné je spatřit pouhým okem. Proto by nás měl výskyt výše uvedených příznaků u kočky varovat. .

Jedním z doporučených přípravků na hubení škůdců je 35 cm dlouhý obojek proti blechám pro kočky Dermapharm Sabunol. Díky němu budou nezvaní hosté ze srsti vašeho domácího mazlíčka odstraněni během krátké doby. To je způsobeno dvěma látkami v přípravku: imidaklopridem a geraniolem. Rozsah působení tohoto produktu je čtyři měsíce. .

Dalším návrhem je použití ochranných kapek proti blechám vyráběných firmou Pchełka. Stačí nanést několik kapek specifického přípravku na srst kotěte nebo dospělého kocoura, abyste odradili nežádoucí obyvatele jeho srsti od života na kočičí kůži. Kapky navíc pečují o kůži zvířete podrážděnou kousnutím. Přírodní esenciální oleje obsažené v přípravku také zlepšují vzhled kočičí srsti.

Jak a čím odstranit klíšťata z kočky?

Druhým nejnebezpečnějším vnějším parazitem pro kočky jsou vedle blech klíšťata. Ani ten nejlepší obojek proti blechám a klíšťatům pro kočkunemusí fungovat, proto bychom měli po každé procházce svého mazlíčka pečlivě prohlédnout, zda se na něm nenachází nežádoucí obyvatel, zejména v oblasti hlavy, krku, uší, bříška a vnitřní strany tlapek. .

Jak odstranit klíště z kočky, když ho najdeme v její srsti? Měli bychom použít speciální pinzetu, kleště nebo jiné zařízení určené k této operaci. Vybrané zařízení je třeba přiblížit co nejblíže ke kůži kočky, uchopit hlavičku klíštěte a opatrně ji odstranit. Zkontrolujte, zda se vám podařilo parazita zcela odstranit, a poté ránu vyčistěte dezinfekčním prostředkem. Místo vstupu by mělo být sledováno, aby se zjistilo, zda se tam například neobjeví reakce. V takovém případě jděte k veterináři. Jakákoli změna v chování vašeho mňoukajícího kamaráda by také měla vést k návštěvě veterináře. .

K odstranění klíštěte můžeme použít profesionální kleště Trixie s ovládáním kleští nebo pinzetu od stejné firmy. Ten kromě odstranění klíšťat pomůže zbavit se také bodlin a jiných cizích těles, která pronikla do kůže našeho domácího mazlíčka. .

Repelent proti klíšťatům pro kočky

Abyste minimalizovali riziko klíšťat, vyplatí se používat přípravky, které vaše zvíře před těmito parazity chrání. .

Jedním z nich je obojek proti klíšťatům pro kočky, např. značky Pchełka. Jedná se o bioprodukt odpuzující nejen klíšťata (délka působení je v tomto případě 4 týdny), ale také blechy (zde je aktivita obojku dokonce 3 měsíce).

Alternativně můžete svému domácímu mazlíčkovi namazat tělo přírodním, voňavým přípravkem Beaphar. Jedná se o obojek pro kočky proti klíšťatůma blechám, mravencům a komárům. Éterické oleje v obojku odpuzují parazity po dobu čtyř měsíců.

Proti ektoparazitům jsou účinné různé přípravky, nejen kočičí obojek proti klíšťatům. Například Beaphar Vermicon Line-on kapky na vnější parazity. Tento přípravek obsahuje složku zvanou dimetikon, která bojuje proti parazitům a zároveň je pro kočku bezpečná. Díky tomuto přípravku bude mít váš mazlíček hydratovanou kůži a dobře upravenou srst. Stačí jednou za 4 týdny nanést obsah 1 pipety na hřbet kočky od krku po ocas. Postup opakujte po každé koupeli. .

pixel