Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

péče o morčata

Značka

Pro morčata je typická hustá a krátká srst s jemnou podsadou, existují však i dlouhosrsté variety s různými formami srsti. Morčata mohou mít také pestré a různobarevné zbarvení. Existují tři hlavní barevné skupiny: jednobarevné, dvoubarevné a tříbarevné, a tři hlavní plemena domácích kavek: anglické plemeno s krátkou srstí, habešské plemeno s drsnou, kudrnatou srstí a peruánské plemeno s dlouhou, rovnou a hedvábnou srstí. Existují také různí kříženci výše uvedených plemen a barev.

Péče o srst morčete

Krátkosrstá morčata se mnohem snadněji pečují než dlouhosrsté exempláře, což si musíme uvědomit před koupí domácího mazlíčka. Všechna prasata, která mají srst, více či méně línají, proto se pro odstranění vypadávající srsti doporučuje časté kartáčování, nejlépe různými typy kartáčů. Srst lze také zastřihnout, zejména v létě, aby se zvíře nepřehřálo, ale úplné oholení se nedoporučuje. Chlupatá morčata by se měla koupat pouze v případě potřeby a pouze jemnými přípravky určenými k tomuto účelu, např. proteinovým šamponem z naší nabídky, který je specializovaným přípravkem určeným pro morčata a je zcela bezpečný. Bezsrstá morčata nevyžadují další péči, jako je promazávání těla nebo časté koupání.

Stříhání srsti morčete

U dlouhosrstých prasat srst neustále roste, takže nejvhodnějším a nejhygieničtějším řešením je ostříhání srsti. Nejlépe je to dělat ve dvojici, přičemž jedna osoba drží prase, aby se nevytáhlo. K této činnosti se vám budou hodit nůžky z naší nabídky, které díky svým zaobleným koncům neublíží ani tomu nejvyplašenějšímu zvířeti.

Péče o mazové žlázy u morčete

Mazovou žlázu u morčete je třeba kontrolovat, ale čistit pouze v případě seborey. Nejlepším způsobem je použít vatu s mastnou látkou, například kokosovým olejem, a poté zvíře umýt šamponem.

Péče o drápky morčat

Stříhání drápků morčat by se mělo provádět přibližně každé dva měsíce, i když to závisí na řadě faktorů, například na tom, jak krátké drápky byly předtím zastřiženy. Pokud se na to necítíte, měli byste navštívit kliniku. Tuto část péče o zvíře v žádném případě nevynechávejte, protože nestříhané drápky se mohou začít kroutit, což praseti ztěžuje chůzi. Při stříhání je také třeba dávat pozor, abychom nepoškodili cévy, protože náš mazlíček bude hodně krvácet. Drápy by měly být zastřiženy tak, aby jejich povrch byl při chůzi co nejvíce rovnoběžný se zemí. Stejně jako při stříhání srsti je nejlepší provádět tuto proceduru ve dvou lidech. Pokud je vaše morče plaché a má sklony k panice, zkuste ho rozptýlit oblíbeným pamlskem.

pixel