Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

péče o králíky

Značka

Mrau, stejně jako každá kočka, je velký čistič a dbá na hygienu všech domácích zvířat. Jako naše specialistka ví, jak se o králíka správně starat. Podle Mrau je správná péče o srst, uši, drápy a zuby klíčem k tomu, aby králík vypadal skvěle a cítil se skvěle.

Jak správně pečovat o králičí srst?

Králíci jsou malí savci, kteří jsou skvělými domácími mazlíčky. Jejich měkká a jemná srst je velmi příjemná na dotek a je ideální k mazlení. Vyžaduje však řádnou péči a pravidelné čištění. Mrau si je dobře vědom důležitosti správné péče o srst. Čistá srst a dobrý vzhled jsou přece velmi důležité. Proto ho nijak zvlášť nepřekvapilo, že se králík stará o svou čistotu. Dobře však ví, že takováto péče o sebe sama není vždy dostačující a někdy je k udržení hygieny zapotřebí pomoci člověka. Mrau také ví, že koupání není pro všechna zvířata. Králíka nesmíte namáčet, pokud se nejedná o léčebnou koupel doporučenou veterinářem. Uši našeho chlupatého kamaráda jsou velmi citlivé na vlhkost a jejich namočení mu může vážně ublížit, proto se k péči o králičí kůži a srst používají speciální kartáče a krémy. Pokud se stane, že je koupel nezbytně nutná, nezapomeňte králíka důkladně otřít a dát mu možnost uschnout v teplé místnosti bez průvanu. Mrau zjistil, že králíci, stejně jako kočky, čas od času shazují starou srst. Naše hrdinka proto doporučuje, abyste králíkovi jednou za 2-4 měsíce vyčesali srst speciálním kartáčem, který ho zbaví nežádoucích chlupů.

Péče o králičí uši

Dlouhé a krásné uši jsou chloubou každého králíka. Měli bychom si pamatovat, že nikdy nemáme brát svého mazlíčka za uši! Králík se o čistotu svého nejvýraznějšího atributu stará sám a rozhodně byste je neměli mýt. Je však vhodné zkontrolovat stav uší králíka, zejména pokud se jedná o jehně. Jejich uši jsou svěšené a mohou být nedostatečně větrané, proto při ošetřování králíka berana věnujte zvláštní pozornost jejich čistotě. Čištění uší však není jednoduchá záležitost a je velmi snadné zvířeti ublížit, proto je lepší péči o králičí uši svěřit odborníkovi. Veterinář pomůže našemu mazlíčkovi lépe než my a v případě potřeby nás naučí, jak králíkům bezpečně čistit uši.

Pohodlí, čistota a zdraví

Mrau nám připomíná, že čistá srst a uši nejsou všechno. Důležitá je také péče o drápy a zuby. Ve volné přírodě se drápy opotřebovávají samy, když zvíře běhá po tvrdém povrchu, ale domestikovaní jedinci tuto možnost nemají. Proto je velmi důležitá správná péče o drápky králíka a jejich pravidelné zastřihávání. Zuby králíka by se také měly opotřebovat, jinak přerostou a mohou způsobit problémy. Mrau doporučuje dávat zvířeti seno a zelené rostliny a také větve ovocných stromů. Důvodem je opotřebení králičích zubů při žvýkání. Péče o králíka je velmi důležitá. Společnost Mrau doporučuje používat specializované produkty z naší kategorie. Díky nim se o svého mazlíčka postaráte, zajistíte mu pohodlí a zdraví.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Nesouhlasím
Souhlasím a chci přejít na stránku
pixel