Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

nosiče pro psy

Značka
Cena
-

Nosiče psů

Ne všichni psi jsou ochotni nebo schopni chodit na dlouhé vzdálenosti. Zdravotní problémy, věk, nedávno prodělané operace mohou znemožnit procházky do vzdálených míst. Naštěstí jsou pro tato zvířata vytvořeny speciální přepravky pro jejich přepravu. Jaký by měl být takový dopravce?

K čemu slouží přepravka pro psy?

Většina psů ráda cestuje na dlouhé vzdálenosti. Existují plemena stvořená k tomu, aby doprovázela své aktivní majitele např. při běhání v lese, jízdě na kole nebo jiných venkovních sportech. Ne všichni domácí mazlíčci však mají takový zdravotní stav a kondici, abychom s nimi mohli bez výčitek svědomí provozovat i nordic walking. Menší plemena čtyřnohých psů, štěňata, starší lidé a zvířata po operacích mohou potřebovat podporu při chůzi, cestování nebo přesunu do vzdálenějších oblastí.

Takovou oporou je nosič, tj. speciální taška, do které svého kličkujícího kamaráda vložíte a přemístíte z místa na místo. Jedná se o druh textilního přepravníku pro psy, díky kterému můžete svého mazlíčka nejen přenášet, ale také přepravovat, například autem, vlakem, na kole, tramvají nebo jiným dopravním prostředkem.

Přepravu psa lze kromě přepravky provádět také pomocí dalších doplňků. Patří mezi ně speciální batohy, přepravní koše nebo brašny pro přepravu psů.

Jaká by měla být přepravka pro psy?

Přenášení a přeprava psa použitím přepravky je celý proces přepravy mnohem jednodušší. Nosič by měl být přizpůsoben velikosti a hmotnosti vašeho zvířete. Tento typ přepravníku se používá k přepravě psů malých plemen, jako jsou jorkšír, čivava, shih-tzu, maltézský psík a krysařík. Hmotnost těchto psů obvykle nepřesahuje 10 kilogramů. Dopravce, kterého si vybereme, by měl předpokládat určitou dodatečnou bezpečnostní rezervu. Pokud tedy náš mazlíček váží 5 kg, je lepší koupit nosič s maximální nosností 7-8 kg.

Jak již bylo zmíněno, takovou tašku pro psaje třeba vybírat také podle velikosti psa. Než se tedy vydáme na nákupy, pečlivě změřme svého mazlíčka od čenichu až po špičku ocasu a také jeho obvod a délku nohou. K získaným výpočtům je třeba připočítat několik centimetrů, aby se náš pes cítil v přepravce pohodlně.

Jak si vybrat dobré nosítko?

Jak jsme již zdůraznili dříve, přepravky pro psy typ přepravky musí odpovídat velikosti a hmotnosti psa. Na co bychom si měli dát pozor při výběru tašky pro přepravu našeho domácího mazlíčka? Důležitou otázkou je také materiál, ze kterého je nosič vyroben. Mělo by se jednat o pevný materiál, odolný proti oděru a jinému poškození, nejlépe certifikovaný. Kromě toho by měl být dobře větraný. Vak by měl být navržen tak, aby měl náš malý vrtící se pasažér přístup ke vzduchu.

Uši nebo popruh nosítka by měly být také pevné. Je dobré, když je nosítko uvnitř polstrované měkkou a příjemnou podšívkou, která se snadno neušpiní.

Kromě toho by měl být vak opatřen popruhy, přezkami, kolíky nebo jinými ochrannými opatřeními, která zabrání vypadnutí zvířete. Praktickým řešením, které usnadňuje přepravu psů, jsou další kapsy a přihrádky v nosiči, kam můžete schovat například vodítko, psí pamlsky apod. Z praktického hlediska by se látka nosítka měla snadno čistit a měla by se dát prát v pračce.

Taška pro přepravu psa

Přeprava domácího mazlíčka, který se nemůže samostatně pohybovat např. kvůli zdravotnímu stavu, a přeprava psa v autě např. na návštěvu veterináře, díky přepravní tašce je velmi snadná.

Příkladem takového psaníčka je taška Premium Sara Letter Bag od Lauren Design. Společnost nabízí osm barevných verzí nosiče: červenou, hnědou, černou, fialovou, tmavě modrou, růžovou, tyrkysovou a šedou.

Může to být nosítko pro jorkšíra, shih-tzu, maltézského psíka, čivavu nebo jiného malého psa, jehož hmotnost nepřesahuje 6 kg. Jedná se o pohodlné a praktické nosítko určené k nošení psa na boku. Uvnitř tašky je vodítko, ke kterému můžete svého mazlíčka během přepravy připevnit. Nosítko je také vybaveno úchyty, ke kterým můžete připevnit postroj vašeho domácího mazlíčka. Nosič je také vybaven přihrádkami, ve kterých můžete pohodlně přepravovat zavazadla svého psa. Tkanina, která pokrývá nosič, je měkká na dotek, ale zároveň odolná vůči psím drápkům. Tašku lze prát v pračce a dokonce i odstřeďovat.

Nosič štěňat

Jak se pohybovat s malým psem? Štěně se rychle unaví, navíc má ještě drobné a krátké nohy, takže delší procházky pro něj nejsou v tuto chvíli ani možné, ani výhodné. Ve chvíli, kdy se chceme dostat z jednoho bodu do druhého, které jsou od sebe značně vzdálené, ať už se jedná o pěší túru nebo cestu veřejnou dopravou, vyplatí se použít speciální vybavení. Jedná se o nosič štěňat. Může se jednat o typ textilní tašky používané pro přepravu domácích zvířat.

Příkladem takového nosiče, který lze použít k přepravě štěněte, je taška pro psy Trixie o rozměrech 22x20x60 cm. Pomocí tohoto přepravníku lze také organizovat přepravu psů větších psů, kteří již mají štěněcí věk za sebou. Maximální hmotnost tohoto nosiče je 5 kg. Materiál, ze kterého je vyrobena, je měkký a samotná taška je pohodlná na používání. Uvnitř přepravky je karabina pro připevnění psa, aby byla jeho cesta bezpečná.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Nesouhlasím
Souhlasím a chci přejít na stránku
pixel