Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

další

Značka
Další výrobky
Cena
-

Mrau se rád celé hodiny dívá do akvária a sleduje očima rybičky. Někdy dokonce tlapkou klepe na stěnu nádrže, což je často mylně vykládáno jako snaha chytit rybu. Ale tak to vůbec není! Mrau nemá v úmyslu lovit své vodní přátele, chce si s nimi jen plácnout! Po mnoha hodinách pozorování života v akváriu získal Mrau mnoho znalostí o všech potřebách nejen ryb, ale i jejich majitelů. To mu umožnilo vytvořit katalog akvarijního příslušenství, které potřebuje každý milovník vodní fauny a flóry.

Jak se staráte o stav vody a živočichů, kteří v ní žijí?

Správná péče o ryby znamená především vynikající kvalitu vody. Musí být řádně provzdušněná, filtrovaná a zbavená nečistot. Je také nutné dbát na správnou teplotu nebo osvětlení akvária, které se volí podle druhu našich ploutvovitých přátel. Správná péče o akvárium znamená také péči o rostliny. Vždyť akvárium vypadá krásně a ryby jsou díky tomu spokojené. Správná výsadba navíc přispívá ke zlepšení kvality vody. Péče o akvárium tedy nespočívá pouze v každodenním krmení ryb, ale také v kontrole vybavení, kontrole hladiny vody a udržování čistoty. Mrau doporučuje denně kontrolovat zařízení, zda čerpadlo funguje a zda není filtr zanesený. Jednou týdně byste měli vyměnit 10 až 20 % vody, což pomůže zabránit nadměrnému růstu řas. Jen nezapomeňte do akvária nalít čistou vodu z kohoutku! Obsahuje chlor, který je pro vodní živočichy škodlivý. Voda by se měla nechat 2-3 dny odstát, pak je bezpečná. Důležité je také pravidelně čistit dno, kde se hromadí zbytky potravy a nečistoty produkované rybami. Společnost Mrau doporučuje používat speciální čističe dna, které vysávají lehký odpad a ponechávají štěrk na místě. Důležité je také pravidelně čistit filtr, který z vody odstraňuje nečistoty. Ucpaný filtr již neplní svůj účel, proto se vyplatí jej pravidelně proplachovat. Mrau však upozorňuje, že za chodu filtru se na něm objevují nitrifikační bakterie, které jsou velmi užitečné, protože přirozeně bojují proti řasám. Filtr by se proto neměl oplachovat chlorovanou vodou, která tyto bakterie zabíjí, čímž naše akvárium připravuje o další ochranu!

Nabídka obchodu Max & amp; Mrau

Společnost Mrau proto vybrala celou řadu výrobků, které akvária vybaví potřebným zařízením a udržují je v provozuschopném stavu. V nabídce našeho obchodu najdete čističe vzduchu a difuzory, díky kterým se postaráme o účinnost a hygienu akvarijních čerpadel. Máme také vysoce kvalitní filtry a zpětné ventily, které pomáhají udržovat vysokou kvalitu vody. Speciálně sestavené opravné sady pro čerpadla obsahují celou řadu nejnutnějších náhradních dílů, které se mohou ukázat jako nepostradatelné v případě poruchy zařízení. Mezi různými akvarijními doplňky, které jsou k dispozici v našem obchodě, jsou také síťky na ryby, teploměry a podložky pod akvária. Společnost Mrau se stará také o flóru a do sortimentu zařazuje speciální hnojiva pro akvarijní rostliny, která udržují rostliny v dobré kondici.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Close
pixel