Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

akvarijní vybavení

Značka
Další výrobky
Výkon ohřívače
Hmotnost balení akvarijního substrátu
Barva substrátu
Cena
-
 Vybavení akvária

Vybavení akvária

Naši odborníci Max a Mrau se jednomyslně rádi podívají do domácího akvária. Nevíme však, zda jeho obyvatelé představují chutné, roztomilé exempláře pro naše svěřence, nebo snad půvabné exempláře k pozorování. Jedno je jisté - Max a Mrau přesně vědí, co znamená dobře vybavit akvárium, a to jak po vizuální stránce, tak i z hlediska pohodlí ryb v něm. Co je třeba mít na paměti? Dekorace je jen jedním z prvků. Vybavení akvária by mělo zahrnovat především zařízení určené ke kontrole a udržování správné teploty. Najdete zde také osvětlení akvária, výše zmíněné dekorace a další užitečné doplňky.

Základní akvarijní vybavení, tj. ohřívače a teploměry

Exotické ryby a další mořští živočichové vyžadují, aby byla teplota vody udržována na úrovni přirozené pro jejich prostředí. Ohřívač akvária je proto nepostradatelným vybavením akvária. Náš sortiment zahrnuje ohřívače různých výkonů, přizpůsobené akváriím různých kapacit. Před nákupem je vhodné se blíže seznámit s požadavky ryb, které mají být chovány uvnitř. Ohřívače s termostatem jsou vhodným řešením, protože usnadňují udržování správné teploty. Samostatný teploměr může být také doplňkovým vybavením akvária v případě, že ohřívač není vybaven termostatem nebo chceme pro jistotu zkontrolovat jeho správnou funkci.

Jak se starat o osvětlení akvária?

K důležitému vybavení akvária patří také osvětlení. Max a Mrau se rádi vyhřívají na slunci a pozorované ryby tuto možnost nemají. Sluneční světlo, které je nezbytné pro život a vývoj ryb, nahrazuje osvětlení akvária. Co v tomto ohledu nabízíme v našem obchodě? mimo jiné zářivky a vodotěsné LED žárovky. Vybavení akvária může poskytnout také UV lampy, které jsou pro ryby prospěšné. Kromě většího pohodlí pro obyvatele akvária je pozorování jejich života s dobrým osvětlením příjemnější, jak potvrzují Max a Mrau.

Dekorace do akvária

Akvárium plné pouze vody by bylo příliš jednotvárné i pro ryby. Vždyť ve svém přirozeném prostředí mají pod vodou skály, kameny a rostliny. Stojí za to pokusit se tuto krajinu znovu vytvořit vhodným vybavením akvária. K tomu napomáhají dekorace, které Max a Mrau zvolili. Všechny jsou vyrobeny z přírodních materiálů nebo z plastu zcela bezpečného pro zvířata a jsou voděodolné.

Co je ještě součástí akvarijního vybavení?

Úlohou akvária je vytvořit pro ryby prostředí, které se co nejvíce blíží přírodním podmínkám. Za tímto účelem je vhodné pečovat o substrát a obohacovat vodu vhodným hnojivem. Klíčovou roli hraje také filtrace a provzdušňování. Vybavení pro tyto účely naleznete v naší nabídce. Příslušenství, jako jsou sítě na ryby, usnadní správu zvěřince v akváriu.

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.

Close
pixel