Doprava zdarma od 999,00 Kč
Uložit do nákupního seznamu
Vytvoření nového nákupního seznamu

Chování

Pes a kočka jako nový člen domácnosti
Pes a kočka jsou nejpopulárnější domácí zvířata, která jsou oblíbená mnoha lidmi po celém světě. Tato zvířata jsou nejen přátelská a milá, ale také mají pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu. Přestože každé zvíře má své vlastní charakteristiky, je možné je mít v domácnosti spolu a užívat si tak radost ze vzájemného soužití.
Přečtěte si vše
Proč králík kouše klec?

Máte králíka a milujete ho, ale zároveň vás v noci přivádí k šílenství tím, že kouše mříže klece a dupe? To je typické chování většiny králíků, protože jsou to noční zvířata - aktivní jsou až večer a pak se začnou dožadovat hlazení, hraní a vypuštění z klece. Jak můžete svého králíka uklidnit a co dělat, když kousne do mříží a vy chcete klidně spát celou noc? Připravili jsme pro vás několik užitečných tipů.

Přečtěte si vše
Rostliny v domácnosti - jaké rostliny jsou pro kočku nebezpečné?
V domě, kde žije kočka, by se neměly některé rostliny vyskytovat. Některé pokojové květiny představují pro naše domácí mazlíčky smrtelné nebezpečí. Zjistěte, které rostliny to jsou. Zjistěte také, jak chránit svého domácího mazlíčka před konzumací nebezpečných květin a co dělat, když vaše kočka sežere toxickou rostlinu.
Přečtěte si vše
S jakými rybičkami může žít bojovnice?

Chystáte se rozšířit své domácí akvárium o bojovnice? Zajímá vás, jaké podmínky tato ryba potřebuje? Zjistěte odpovědi na nejdůležitější otázky o tomto druhu: S jakou rybou může bojovnice žít? Jaká teplota vody je nejlepší? Potřebuje filtr? Odpovědi na tyto a další otázky najdete v našem článku!

Přečtěte si vše
7 nejčastěji kladených otázek o činčilách

Odkud pochází činčily?

Existují dva druhy činčil: činčila krátkoocasá (dodnes nedomestikovaná) a činčila malá (Chinchilla lanigera). Činčily pocházejí z výše zmíněných oblastí Jižní Ameriky, konkrétně z And. Oba druhy mají společné hory. Ve volné přírodě obývají poměrně malý areál - krátkoocasé druhy se vyskytují v nadmořských výškách mezi 3 500 a přibližně 4 500 metry nad mořem, zatímco činčily malé dávají přednost nižším nadmořským výškám mezi 1 000 a 2 500 metry nad mořem.

Přečtěte si vše
pixel